Sağlık Bakanlığı, çeşitli sağlık hizmetlerinde görevlendirilmek üzere personel alımı yapacak. Bu alımların KPSS puanıyla gerçekleşeceği öngörülüyor ve adaylar, detayları titizlikle araştırıyorlar. Hemşire, ebe, sağlık teknikeri, diyetisyen gibi çeşitli pozisyonlara yapılacak olan personel alımının başvuru tarihleri büyük bir merakla bekleniyor.

Resmen açıklandı… 3 yeni banka kuruluyor! Resmen açıklandı… 3 yeni banka kuruluyor!

36 bin sözleşmeli personel alımı başlıyor

Sağlık Bakanlığı 36 bin sözleşmeli personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre çeşitli branşlarda sözleşmeli personel istihdam edilecek.

Hangi branşlarda alınacak?

Sözleşmeli 36 bin sağlık personeli istihdamı kapsamındaki sağlık birimlerinin yeniden belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Karar uyarınca 1 diyetisyen, 9 ebe, 2 hemşire, 25 sağlık memuru, 1 sağlık teknikeri, 3 bin 498 tabip, 32 bin 464 de uzman tabip istihdam edilecek.

İstihdam edilecek personelden 1'i acil sağlık hizmetlerinde, 7'si ilçe sağlık müdürlüğü/ toplum sağlığı merkezlerinde, 8'i sağlık evlerinde, 35 bin 984'ü ise yataklı tedavi birimlerinde görev alacak.

Kaynak: AA