Norveç Dışişleri Bakanı Anniken Huitfeldt, Norveç vatandaşlarının geçici süreyle pasaport kullanmadan, sadece kimlik kartlarıyla Türkiye'ye seyahat edebileceğini belirtti. Aynı kolaylığı Türkiye'den Norveç'e gidenler için sağlanıp sağlanmayacağı belirtilmedi.

Perşembe günü Twitter hesabından paylaşımda bulunan Huitfeldt, "Türkiye, geçici olarak pasaport kurallarını değiştirdiği için çok mutluyum. Yılın geri kalanında pasaportu olmayan Norveçliler, Türkiye seyahatlerinde kimlik kartlarını kullanabilecek" yazdı

Haziran ayında ihracat 23,4 milyar dolar oldu Haziran ayında ihracat 23,4 milyar dolar oldu

Huitfeldt, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'yla anlaşmayı tutarken çekilmiş fotoğrafını paylaştı. Huitfeldt, bu hafta Ankara'da Çavuşoğlu ile görüşmüştü. 

Türkiye'nin Norveç ve İzlanda Büyükelçisi Fazlı Çorman, paylaşıma verdiği yanıtta, "Çok iyi haber. Norveç'teki birçok kişi bu kolaylık için kutlama yapıyor. Mümkün kıldığınız için teşekkürler bakan" yazdı.

Birçok Türk sosyal medya kullanıcısı, Türk vatandaşlarının Norveç'e girmek için vize alması gerektiğine dikkat çekerek anlaşmaya tepki gösterdi. T24