Temmuz ayında yaşanan zam furyasına internet servis sağlayıcıları da katıldı. Ekonomi yönetiminin olumlu açıklamalarına karşın, Türkiye'de ürün ve hizmetlere yönelik zam dalgaları kesintisiz devam ediyor. Bu kapsamda, Türkiye'nin en büyük hızlı internet sağlayıcılarından TürkNet, abonelik ücretlerine yüzde 25 oranında zam yapma kararı aldı.

Merkez Bankasından yeni sıkılaşma adımları! Merkez Bankasından yeni sıkılaşma adımları!

TürkNet, Gigafiber altyapısı ile Türkiye'nin birçok noktasında 1000 Mbps hızında internet servisi sunarak son yıllarda abone sayısını hızla artırdı. Ancak, internetin temel bir ihtiyaç haline geldiği bu dönemde, TürkNet abonelik ücretlerine yüzde 25 oranında zam yaptı. Şirketin 399,90 TL olan abonelik ücreti, yarından itibaren geçerli olacak şekilde 499,90 TL'ye yükseldi. Yeni aboneler için hemen yürürlüğe girecek olan bu zam, mevcut aboneler için bir sonraki fatura kesim tarihinden itibaren geçerli olacak.

Temmuz ayında asgari ücrete zam yapmayan hükümet, emekli maaşlarında yalnızca yüzde 25'lik bir artışa giderken, elektriğe yüzde 38, sigara, alkol ve akaryakıt fiyatlarına ise ÖTV kaynaklı peş peşe zamlar yaptı. Gelen son zam haberi ise internet faturalarına yönelik oldu. TürkNet'in abonelik ücretlerine yaptığı yüzde 25'lik zam, kullanıcılar arasında tepkiyle karşılanırken, internetin temel bir ihtiyaç haline geldiği bu dönemde diğer internet servis sağlayıcılarının da benzer adımlar atması bekleniyor.

TürkNet'in yanı sıra, Türkiye'de internet hizmeti sunan diğer firmaların da Temmuz ayı içerisinde tarifelerine yüksek oranlarda zam yapmaya hazırlandığı öğrenildi. Bu durum, internet kullanıcıları arasında endişe yaratırken, artan maliyetlerin dijital yaşam üzerindeki etkisi de tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi