Aydın’ın Söke ilçesi Çeltikçi Mahallesi Bayındır Caddesi üzerinde bulunan evlerinde annesi Buse Palabıyık ile birlikte oynayan 11 aylık Pera Palabıyık'a, yoldan geçen bir düğün konvoyundan ateşlenen bir yorgun mermi isabet etti. Mermi, evlerinin tavanından sekerek Pera bebeği başından yaraladı.

Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Pera, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Adli Tıp Kurumuna gönderilen cenaze öğle saatlerinde İzmir’den Söke’ye getirildi. Ahmet ve Buse P. çiftinin tek çocukları Pera Bebek, öğle namazı sonrasında Söke Hacı Halil Paşa Cami’den son yolculuğuna uğurlandı.

“Eğlence, başkalarının felaketine çevrilmesin”

Pera Bebeğin acılı dedesi, Söke’nin tanınmış çiftçilerinden Söke Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı Kerim Palabıyık; konuyla ilgili Söke Emniyet Müdürlüğü’nün çalışma yaptığını, sorumluluklarının bir an önce bulunmasını istediklerini söyledi. ‘Düğün konvoylarında silah atılmasın Eğlenceyi başlarının felaketine çevirmesinler’ diyen Kerim Palabıyık; “Eğlencede silah atılmasın. Başkaları zarar görmesin. Annelerin babaların gözleri yaşla dolmasın” diyerek çağrıda bulundu.

İzmir’de iki arkadaşı ölüme götüren ihmaller zinciri… Yürek yakan detaylar! İzmir’de iki arkadaşı ölüme götüren ihmaller zinciri… Yürek yakan detaylar!

“Polis araştırmasını sürdürüyor”

Olaydan sonra Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayın yaşandığı saatlerde geçen konvoyun tespiti ve sorumluların yakalanması için çalışma başlattı. Çok yönlü soruşturmanın sürdüğü, konuyla ilgili göz altıların olduğu ve silahı ateşleyen şahsın yakalanmasının an meselesi olduğu öğrenildi.

Kaynak: İHA