Aralık ayında beklenen kar yağışlarının gelmemesiyle birlikte, milyonlarca vatandaş hayal kırıklığına uğradı. Meteoroloji kaynaklarından beklenen kar yağışı açıklamaları nihayet geldi. Açıklamaya göre, o tarihten itibaren şiddetli bir şekilde etkili olacağını paylaştı.

O TARİHLERDE BAŞLIYOR

Sosyal medya üzerinden paylaşılan hava durumu tahminlerine göre, o tarihten itibaren kar yağışlarının coşkulu bir şekilde başlayacağını işaret etti. Kar severler tarafından sık sık sorulan, "Neden bizi heyecanlandırmıyorsunuz?" ve "Coşku vermiyorsunuz" sorularına Hava Forum yanıt verdi.

Sürekli bu şekilde soru aldıklarını söyleyerek Ocak - Şubat arasında coşkunun başlayacağını, buraların yıkılacağını işaret etti. Veriler sonucunda sistemlerin bile çökebileceği ihtimaline değinerek atmosferin kendisini hazırladığını paylaştı.

Manisa'nın en sıcak ve en soğuk ilçeleri Manisa'nın en sıcak ve en soğuk ilçeleri

KAR GELİYOR...                                               

Kış mevsiminde beklenen kar yağışına dair, Kerem Ökten'den müjdeli haber geldi. Avrupa modelini inceleyen uzman isim 50 senaryonun ortalamasına göre, ülkemizde kar yağışları bekleniyor.

Kar yağışları için heyecanlı günlerin geldiğini ifade eden uzman isim Kerem Ökten, "Avrupa modelinin 50 senaryosunun ortalaması da Ülkemize Kar yağışlarını müjdeliyor. Heyecanlı takip günleri başlıyor..." ifadelerini kullandı.

Kaynak: karar