Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, kişisel Youtube kanalı üzerinden yaptığı açıklamalarda, altın piyasasındaki son gelişmeleri değerlendirerek yatırımcılara önemli önerilerde bulundu. Memiş, özellikle elinde Türk lirası bulunan yatırımcılara altın fiyatlarındaki dalgalanmalara dikkat çekerek, yeni hafta için fırsat olabileceğini vurguladı.

İslam Memiş, geçtiğimiz hafta açıklanan Fed tutanaklarının şahin tonda olduğunu ve faiz indiriminin yılın son çeyreğine ötelendiğini belirtti. Bu durumun piyasalar üzerinde etkili olacağını söyleyen Memiş, yatırımcılara yönelik şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bu haftayı iyimser şekilde bitirdik. Altın fiyatları haftaya sert yükselişle başladı. Hafta başında İran Cumhurbaşkanı’nın helikopter kazasında hayatını kaybetmesi jeopolitik gerilimlerde yeniden fiyatlandığı için ons altın 2450 dolar seviyesini, gram altın ise 2550 lira sevini gördü. Ons altında 2380 dolar destek seviyesi onun aşağısı kırılınca 2280 dolar destek seviyesini beklemeyi sürdüreceğimizi söylemiştim. Bu hafta 1 kilogram altının değeri dolar bazlı 2710 dolar değer kaybetti. Gram altın hafta başında 2550 liraydı. Sonrasında 2450 liraya geriledi. Gram altında 100 liralık değer kaybı görüldü. Bu düşüşleri alım fırsatına çevirebilirsiniz. Ons altında 125 dolarlık bir gerileme görüldü. 2380 dolar destek seviyesi kırıldı. 2280 dolara göz kırptı. Elinde TL olanlar altın pozisyonunu yüzde 50 kapatabilir."

Gram Altında 3000 TL Uyarısı

Yıl sonu için altın fiyatlarında 3000 dolar ve 3000 TL beklentisinin devam ettiğini belirten Memiş, düğün yapacaklar, altın borcu olanlar ve altın yatırımı yapmayı düşünenlerin mevcut düşüşleri alım fırsatına çevirmeleri gerektiğini ifade etti.

NOT: YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Borsa ve Kripto yasası iptal edildi! Borsa ve Kripto yasası iptal edildi!

 

Kaynak: Haber Merkezi