Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, kişisel YouTube hesabında piyasaları değerlendirdi. Altın konusunda "bu son uyarım" diyerek altının hızlı bir yükselişe geçeceğini vurguladı, bunun hızlı ve kararlı bir yükseliş olacağını ifade etti.

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Borsa İstanbul 100 endeksi ile ilgili de konuştu. Memiş, endeksin 10,400 ile 11,000 puan arasında hareket edeceği beklentisinde olduğunu belirtti. Yılın ikinci yarısında profesyonel yatırımcıların kazançlı çıkacağını vurgulayan Memiş, bu görüşünün hala geçerli olduğunu dile getirdi.

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, 2024 için Dolar-TL kurunda öngörülerinde herhangi bir değişiklik olmadığını ifade etti. Kurun 40-45 bandına kadar yükselebileceği beklentisinin devam ettiğini belirten Memiş, Özellikle döviz ticareti yapacak ve döviz ihtiyacı olanların, 40 TL'nin üzerindeki rakamları sürpriz olarak görmemeleri gerekiyor. Ayrıca Euro beklenen performansı gösteremiyor” dedi.

“ALTININ YOLCUĞU BAŞLIYOR”

Ünlü para piyasaları uzmanı İslam Memiş, ons altın fiyatının 2280 dolar seviyesini izlemenin kritik öneme sahip olduğunu vurguladı. Memiş, bu hafta ve önümüzdeki hafta içinde yılın son düşüşlerinin yaşanabileceğini dile getirdi. Gram altın içinse bu haftanın yılın son alım fırsatlarından biri olabileceğini belirten Memiş şu değerlendirmelerde bulundu:

"Gram altında ise yılın son alım fırsatlarını veren bir hafta var karşımızda. Özellikle altın yatırımcılarını son iki aydır Temmuz ayına hazırlıyorum. Bütün videolarımda da Temmuz ayı itibariyle yükselişlerin başlayacağına dair ciddi uyarılarım vardı. Bu uyarılarım halen geçerlidir. Temmuz ayı itibariyle alım fırsatı vermeden her ay yeni bir rekor kırarak yükseliş trendinde olan bir altın piyasası göreceğiz. Ons altın tarafında 2600 dolar gram altın TL fiyatında ise 2700 ilk hedef seviyemizdir. Devamında ise yıl sonunda ons tarafında 3 bin dolar hedef, gram altında TL fiyatta 3 bin-3 bin 500 aralığını da hedef olarak beklemeye devam ediyoruz. Bundan sonra altının yolculuğu başlıyor. Bu son uyarımdır. Temmuz ayı itibariyle altında yükseliş yolculuğu başlıyor.

“SABIRLI OLUN”

Altın yatırımcılarını sabırlı olmaları konusunda uyaran Memiş, "Bu yolculukta sessizce altında bekleyip yıl sonuna kadar sabreden arkadaşlar yine kazançlı çıkmaya devam edecektir. Her ay yeni bir rekor denemesi yapacak ve aylarca yükseliş direncini sürdürecek bir altın göreceğiz karşımızda. Uzun vadeli yatırımcılar altın alımını ihmal etmemeli ve uzun vadeli yatırımcılar da satmaya acele etmemelidir. Bundan sonra altın fiyatlarında öyle nazlı bir yükseliş değil hızlı bir şekilde yükseliş bekliyorum. Malınıza sahip çıkın bundan sonra altını almak değil muhafaza etme zor olacak. Altının fiyatına değil elinizdeki malınıza ve miktarına odaklanın." şeklinde konuştu.

Ege’de bomba paniği… Ekipler harekete geçti! Ege’de bomba paniği… Ekipler harekete geçti!

Kaynak: Haber Merkezi