Siyah-beyazlılarda yeni sezon hazırlıkları… Günü çift idmanla kapattılar Siyah-beyazlılarda yeni sezon hazırlıkları… Günü çift idmanla kapattılar

Sırbistan'da devam eden U20 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 82 kilogramda yarışan milli güreşçimiz Alperen Berber, Avrupa Şampiyonu oldu. Şampiyonluk sevincini bozkurt selamıyla taçlandıran Berber, seyircilerden büyük alkış aldı. Geçtiğimiz gün gol sevincini bozkurt işaretiyle kutlayan Merih Demiral'a UEFA tarafından soruşturma açılmış ve Türkiye'ye aidiyet hisseden herkes tarafından bu karar tepki çekmişti.

Samsunlu milli güreşçi Alperen Berber, 1-7 Temmuz tarihleri arasında Sırbistan'da düzenlenen U20 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda finalde Azerbaycanlı rakibi İsmayil Rzayev'i 8-0 gibi net bir skorla yenerek altın madalyanın sahibi oldu. Şampiyonluğunu ilan ettikten sonra, tribünlere dönerek bozkurt selamı verdi. Bu hareketi, seyirciler tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı ve Berber’in zaferine ayrı bir anlam kattı.

Alperen Berber'in bu büyük başarısı, İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu tarafından da tebrik edildi. Dervişoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Alperen'in bozkurt selamı verdiği ve Türk bayrağına sarıldığı fotoğrafları kullanarak Berber’i kutladı. Dervişoğlu, "Milli gururumuz Alperen Berber’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum," ifadelerini kullandı.

Alperen Berber'in bozkurt selamı, milli futbolcumuz Merih Demiral’dan sonra bu selamı veren bir diğer sporcu olarak dikkat çekti. Milli sporcularımızın başarılarını bu şekilde kutlaması, Türk spor camiasında da büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

Kaynak: Haber Merkezi