Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava durumu raporunu paylaştı. Yayınladığı rapora göre yurt genelinde birçok ilde kuvvetli sağanak ve kar yağışı bekleniyor. Soğuk hava dalgasının etkisiyle birlikte kar yağışının etkili olması öngörülüyor.

Soğuk Hava Dalgası Geliyor

Türkiye, hafta sonuyla birlikte Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava sisteminin etkisi altına girecek. Bu hava sistemi, sağanak yağışlarla birlikte kar yağışını da beraberinde getirecek. Hava sıcaklıklarının belirgin bir şekilde düşmesi beklenirken birçok bölgede kar yağışı etkili olacak ve beyaz bir örtüyle kaplanacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre, ülkenin kuzeydoğusu ile zamanla batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu olması bekleniyor. Diğer bölgeler ise az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis oluşumu görülebilir.

Manisa’ya Kar Yağacak mı?

Öte yandan Meteoroloji’nin 5 günlü haritalı hava durumu raporunda “Manisa’ya kar yağacak mı?” sorusu da yanıt buldu.

Buna göre Manisa’da önümüzdeki günlerde kar yağışı beklenmiyor. Hafta sonu kuvvetli sağanak yağışın etkili olması bekleniyor.

Mart ayında kutup girdabı yaşanacak! Mart ayı hava durumu açıklandı! Mart ayında kutup girdabı yaşanacak! Mart ayı hava durumu açıklandı!

Kaynak: Haber Merkezi