Brent petrol fiyatlarının yükselmesi ve yüksek dolar kuru nedeniyle akaryakıt fiyatlarında güncelleme kararı alındı. Perşembe günü sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre gece yarısında benzine 1 lira 65 kuruş, motorine ise 1 lira 64 kuruş zam yapılması planlanmıştı. Ancak, öğle saatlerinde zammın iptal edildiği duyuruldu.

Bugün yapılan açıklamaya göre, hem zam miktarları artırıldı hem de pompaya yansıyacak tarih belli oldu. Benzinin litresine yapılacak zam 1 lira 65 kuruştan 1 lira 81 kuruşa, motorinin litresine yapılacak zam ise 1 lira 64 kuruştan 1 lira 79 kuruşa yükseltildi.

Otomotiv üretiminde düşüş... BYD’nin Manisa’ya kuracağı fabrika can suyu olacak mı? Otomotiv üretiminde düşüş... BYD’nin Manisa’ya kuracağı fabrika can suyu olacak mı?

Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre, çifte zam pazartesi ya da salı gününden itibaren geçerli olacak. Akaryakıt kullanıcıları, bu tarihlerden itibaren yeni fiyatlarla karşılaşacak.

Yükselen brent petrol fiyatları ve yüksek dolar kuru, akaryakıt fiyatlarında zam yapılmasını zorunlu kıldı. İlk olarak duyurulan ve iptal edilen zamlar, artırılarak pazartesi ya da salı günü itibariyle yürürlüğe girecek.

Kaynak: Haber Merkezi