14 Mayıs seçimlerinin ardından siyaset arenasında tartışmalar yaşanıyor. Son olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN Türk canlı yayında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“BAHANE ÜRETMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL”

Bakan Şimşek'e destek çıkan Uğur Dündar'a sosyal medyada linç girişimi Bakan Şimşek'e destek çıkan Uğur Dündar'a sosyal medyada linç girişimi

Oylar sisteme yanlış girildi iddiasıyla ilgili konuşan Dağ, ”İddialar bahane üretmekten başka anlama gelmiyor. Yüzde 49.5 birçok anlama geliyor. Bu ülkenin demokrasisinin, seçim güvenliğinin ne kadar oturduğunu gösteriyor. İlk turda böyle bir oran alan lider yok.” Dedi.

“SİNAN OĞAN’LA GÖRÜŞME OLACAK MI?”

“Sinan Oğan’la görüşme olacak mı?” sorusuna da cevap veren Dağ, "Biz ilk turda da bunu gördük, CHP'ye İYİ Parti'ye oy verip Sayın Erdoğan'a oy veren birçok pusula olduğunu gördük. İkinci turda da gelin Türkiye Yüzyılı'nı birlikte inşa edelim diyoruz. Artık Sayın Erdoğan'ın bu şahlanış döneminde elinin daha güçlü olmasını sağlayalım. Biz milletimizin tamamının oyuna ikinci turda talibiz. Bu şekilde tabii ki stratejik hamleler de yapmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.”

HABER MERKEZİ