Ahmet Karadağ adaylığını açıkladığı basın toplatısını Şehzadeler İYİ Parti İlçe Başkanlığı binası önünde gerçekleştirdi.

Ahmet Karadağ konuşmasının satır başlarında şunları söyledi: “Bugüne kadar bulunduğumuz yerel ve ulusal her platformda Manisamızı önceleyen bir anlayışla çalıştık. Bugün geleceğin şehrini, çiftçisiyle, işçisiyle, emeklisiyle, memuruyla, kadınlarıyla, çocuklarıyla yüzü gülen Şehzadeler’i, yıl boyu kazanan, insanların yaşamak için can atacağı Şehzadeler’i kurmak için yola çıkıyoruz. Allah’ın izniyle Şehzadeler’i İYİ Belediyecilik anlayışıyla tanıştırarak ekonomide, eğitimde, sağlıkta, tarımda, teknolojide, şehir planlamasında liyakatli ellerle yol yürüyerek daha ileriye götüreceğiz. Manisa’nın “Hasbahçesi Şehzadeler” vizyonunu rehber edinerek “Nefes Alan Şehir” haline getirmeyi hayal ediyoruz.”

MHP’de flaş istifa… Bahçeli’den saatler önce yorum gelmişti! MHP’de flaş istifa… Bahçeli’den saatler önce yorum gelmişti!

Ahmet Karadağ konuşmasını şu şekilde sürdürdü “Doğduğum, ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim doyduğum şehrime, Şehzadeler’e hizmet etmek için yola çıktık. Parti Teşkilatımız, Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız kollarını çoktan sıvadı. Çalmadık kapı, sıkılmadık el, girilmedik gönül bırakmayacağız. Vardiya şehri Şehzadelerimizdeki emekçi kardeşlerim de duysun. Evden işe, işten eve bir kutunun içine nasıl hapsolduğunuzun farkındayız. Artık haftanın tek tatil gününde ailenle, evladınla, arkadaşlarınla bugün ne yapsam da haftanın yorgunluğunu atsam, sevdiklerimle nerede nasıl zaman geçirsem, biraz olsun dinlensem diye düşünmeyeceksin. Yeşilin Atası Manisa Tarzanı’na memleket olmuş bu kadim şehirde kaldırım kenarlarında piknik yapmak sana yakışır mı? Sana bunu layık görenlere dur! demenin vakti geldi. Sevgili gençler! İzmir’e gitmenin zoraki seçenek olduğu bir sosyal yaşama son vereceğiz. Ne yapsak! İzmir’e gitsek bari sözlerini silip atacağız. Birlikte yarının Şehzadeler şehrini kuracağız. Manisa’ya ve Manisalılara yakışır bir ekonomik ve sosyal düzeni hep birlikte inşa edeceğiz. Çocuklarımızın, emeklilerimizin, ailelerimizin hayal ettikleri şehri Şehzadeler’de yeniden inşa edeceğiz. Bugün Manisa’mızın makus talihini Şehzadeler’den değiştirmeye başlayacağız. Önce Allah’ın izni sonra el birliği ile şehrimize olan sevdamızla başaracağız.

Tarımı akılcı politikalarla destekleyeceğiz. Ekerken, sularken, saklarken, satarken her anında Şehzadeler’i yanı başında göreceksin. Yıllardır dertlenmiyor mu bu memleket turizm neden gelişmiyor diye? Biz turizmle tarımı nasıl bir araya getireceğiz? Çiftçimize sadece hasat zamanı değil yılın 12 ayı nasıl kazandıracağız herkes görecek ve öğrenecek. Üretim sizden destek bizden ilkesiyle hareket ederek çiftçimiz nefes alacak”

İyi Parti Manisa İl Başkanı Zafer İksir ve İyi Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik birer konuşma yaparak adaylığını açıklayan Ahmet Karadağ’ı tebrik etti. Burhan Akdemir