Türkiye'de aniden artan hava sıcaklıkları, vatandaşları rahatsız etmeye devam ediyor. Güncel hava durumu olaylarına yakından dikkat edilirken, Hava Forum'un duyurusuna göre Türkiye genelini etkisi altına alacak o kara haberi verdi. Afrika üzerinden ülkemize doğru ilerliyor. Herkes acil önlemlerini almaya başlamalı. İşte Türkiye için büyük bir endişe kaynağı…

Afrika üzerinden Türkiye'ye doğru ilerleyen toz bulutu bugünden itibaren Türkiye'ye giriş yaptı. Güncel hava durumu olaylarını takip eden Hava Forum, herkesi yakından ilgilendiren bu haberi paylaştı. Salı gününden itibaren Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde, özellikle İstanbul, İzmir, Çanakkale ve Bursa'da etkili olması beklenen çöl tozunun etkileri önemle vurgulandı.

YARINA KADAR ETKİLİ OLACAK

Marmara ve Ege’de hissedilecek çöl tozu etkisi için uyarılar ardı ardına yapıldı. Astım ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların özellikle dikkatli olması gerektiği vurgulanırken çarşamba günü de Türkiye genelinde etkili olmaya devam edecek. 

Resmi yetkililerden endişelendiren açıklama! Türkiye’yi zor günler bekliyor! Resmi yetkililerden endişelendiren açıklama! Türkiye’yi zor günler bekliyor!

Kaynak: Manisa Kulis Haber