Kahramanmaraş'ta 6 Şubat 2022'deki depremler sonrasında binaların yıkımı için kullanılan makas aracı operatörlerine sunulan 300 bin liraya kadar yüksek maaş teklifine rağmen eleman sıkıntısı çekiyor.

Depremlerin etkisiyle acil ihtiyaçların giderilmesi için yapılan yatırımlara rağmen, makas operatörü bulunamaması işlerin aksamasına ve kaynakların boşa harcanmasına yol açıyor. Hafriyat firması sahibi Kazım Üstün, özellikle depremler sonrası binaların yıkımında kritik bir rol oynayan makasın 20 milyon liralık bir değere sahip olduğunu vurgulayarak, saha çalışmalarının devam ettiğini, ancak operatör bulunamadığı için makasın boşta beklediğini ifade etti.

Kazım Üstün, bölgedeki acil ihtiyaçların karşılanması için önemli bir araç olan makasın operatörlerinin bulunamamasının, saha çalışmalarını aksattığını ifade ederek, makinenin boşta beklemesinin hem maddi zarara hem de zaman kaybına neden olduğunu belirtti.

"Makas operatörüne aylık 300 bin lira maaş veriyoruz ama bulamıyoruz"

20 yıldır sahada çalıştıklarını ifade eden firma sahibi Kazım Üstün, şu ifadeleri kullandı:

"6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden dolayı ilk günden bu yana sahadayız ve çalışmalarımız devam ediyor. Bu anlamda çok büyük yatırımlar da yaptık. Depremlerden sonra binaların yıkım aracı makas çıktı. Bugünkü değeri 20 milyon lira olan makasa operatör bulamıyoruz ve makinemiz yatıyor. Makas operatörüne aylık 300 bin lira maaş veriyoruz ama operatör bulamıyoruz. Makasımız da görüldüğü üzere boşta bekliyor. Eleman yetişmiyor. Bizim de anlam veremediğimiz bir olay" dedi.

Günlerdir haber alınamıyordu… Evinde bulundu: Uyuyakalmışım Günlerdir haber alınamıyordu… Evinde bulundu: Uyuyakalmışım

Kaynak: İHA