Dün sabah saatlerinde operasyonun düğmesine basan İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, O.’ya ait 3 ayrı iş yerinde aramalar yapmıştı. Operasyonların devamında; O. Holding sahibi Sedat O. ve eşi Seçilay O. yurt dışına çıkış hazırlığında oldukları esnada Adana’da, İzmir İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Adana KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin de desteğiyle, saklandıkları ikamette İzmir Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanmıştı. Yakalanan Sedat O., eşi Seçilay O. ile birlikte toplamda 4 kişi, İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki sağlık kontrollerinin ardından İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirildi. O. çiftinin sorgularına başlanılacağı öğrenildi.

  

  Sedat O. FETÖ’den İhraç Edilmiş

  Dron fabrikası kurma vaadiyle kısa sürede büyüyen ve Çiğli’de holding binası açan Sedat O.’nın 2019 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) ihraç edilen üsteğmen olduğu da ortaya çıktı.

Sorumsuzluğun da bu kadarı! Görüntüler İzmir’den Sorumsuzluğun da bu kadarı! Görüntüler İzmir’den

  O., son paylaştığı videolu mesajında da “O çok sevdiğiniz paralarınız yatacak” demişti.

  

  Binlerce Mağdur Var, 2,5 Milyarı Aşkın Olduğu İfade Ediliyor

  O. Holding sahibi Sedat O., yeğeni Siber Güvenlik Uzmanı Salih H.'nın holdinge ait 2 milyar 500 milyon TL'lik soğuk cüzdanla Dubai’ye kaçtığını iddia etmişti. Paraları ödeyeceğini söyleyen iş adamı Sedat O.’nın bir haftadır ortadan kaybolduğu ifade edilirken, aylık yüzde 17’lik faiz verileceği vaadiyle paralar toplandığı ve bu şekilde büyük vurgun yapıldığı öğrenildi.

  

  Mağdurlar Çoğalıyor

  Holding binasının girişindeki levhalar kaldırılınca ve binaya kiralık pankartı asılınca mağdurlar da ortaya çıkmıştı. Evini ve arabasını satıp kredi çeken, elindeki paraları teslim eden mağdurlar ise dün Çiğli ilçesindeki H. Danışmanlık Eğitim ve Yazılım önünde toplanmıştı.

  Olayla ilgili gözaltı sayısının 27 olduğu ve 3 kişinin de arama çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi. 

Kaynak: İHA