Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. MEB tarafından yapılan açıklamada, 2 Haziran'da gerçekleştirilen LGS kapsamında "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav" sonuçlarının açıklandığı bildirildi. 

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ortaokul 8. sınıfta eğitim gören 1 milyon 38 bin 192 öğrenciye yönelik yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) internet sitesinde erişime açıldı. Her bir öğrencinin, her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplandı.

TOKİ 2 Kültür ve Sanat Merkezi’nde yaz kursları başladı TOKİ 2 Kültür ve Sanat Merkezi’nde yaz kursları başladı

LGS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

2024 LGS sonuçları meb.gov.tr adresi üzerinden sorgulanabilecek. Öğrencilere LGS sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu da yayımlanacak ve liselere yerleştirme süreci başlatılacak. Sınava girmeyen öğrencilerin liseleri ise yerel yerleştirme ile belirlenecek.

LGS SORGULAMA SAYFASI

2024 LGS sonuçlarına meb.gov.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

NOT: An itibariyle yoğunluk nedeniyle LGS Sonuç sayfasına erişlemiyor.

Kaynak: Haber Merkezi