Çocuk kitabı kategorisinde satışa sunulan iki kitapta bulunan skandal ifadeler sosyal medyanın gündemine oturdu. Bir kitapta, yetişkinler arasındaki cinsel temasın açıkça anlatıldığı ifadeler bulunurken; diğer kitapta ise bir çocuğun cinsel tacize uğraması konu ediliyor.

çocuk kitaplarında geçen bazı ifadeler sosyal medyayı ayağa kaldırdı. İki eserde de çocukların psikolojisini bozabilecek, pedofiliye yönelik olayların anlatılması pes dedirtti.

Kıdem tazminatında tavan fiyat ne kadar? Kıdem tazminatında tavan fiyat ne kadar?

Çocuklar için yayınladığı Fransız Brigitte Labbé'ın kitabında bir çocuğun cinsel istismara uğramasının konu edildiği anlar anlatıldı. Açık bir şekilde istismarın detaylarına yer verilmesi "Bir çocuk bunları nasıl okuyabilir?" yorumunu yaptırdı. Başka bir kitapta ise yetişkinler arasındaki cinsel temasın açıkça anlatıldığı ifadeler yer aldı.

Bu detayların bir çocuk kitabında verilmesi, çocukların gelişimi açısından sakıncalı bulundu. Uzmanlar ise "Ebeveynler çocuklarına kitap aldığında ilk önce kendi okumalı" uyarısını yineledi. Öte yandan bu kitapların birçok ünlü kitap dükkanında ve İBB kitapçısında satılıyor olması da dikkat çekti.

Sosyal medyada onlarca kullanıcı, bu kitapların nasıl çocuk kategorisinde satışa sunulduğunu sorguladı. Tepki tweet'lerinin ardından olay kısa sürede gündem oldu. SONDAKİKA