Türkiye’deki yabancı öğrenci sayısı rekor seviyede Türkiye’deki yabancı öğrenci sayısı rekor seviyede

MASKİ Genel Müdürlüğü ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, gelecek nesilde çevreye duyarlılık bilinci oluşturmak ve doğayı korumanın önemini vurgulamak amacıyla başlatılan proje kapsamında Kula ilçesinde eğitim gören 2 bin 512 öğrenci Kula Atıksu Arıtma Tesisi’nde ağırlandı. Atıksuyun arıtılma süreci hakkında detaylı bilgilerin verildiği öğrencilere, Büyükşehir Belediyesinin yeni eğitim hizmetlerinden biri olan MABEM Kart hediye edildi. 

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Manisa merkez ve ilçelerinde eğitim gören öğrencilerin Atıksu Arıtma Tesislerinde suyun arıtılma süreçlerini ve sağlıklı bir şekilde doğaya deşarjını gezerek öğrenmeleri amacıyla hazırlanan proje tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında Kula ilçesinde eğitim gören 2 bin 512 öğrenci Kula Atıksu Arıtma Tesisi’nde ağırlandı.

MABEM Kart Hediye Edildi

Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığı şube müdürlerinden Kürşad Kalemci ve yetkili personelin eşlik ettiği öğrenci ve öğretmenlere atıksu arıtım süreçleri hakkında bilgi verildi. Suyun hanelerden tesise gelişi ve arıtıldıktan sonra doğaya deşarjına kadar olan süreç ile ilgili detaylı bilgi aktarıldı. Öğrenciler de yetkili personele merak edilen soruları sorma fırsatı buldu. Ayrıca öğrencilere atıksu arıtma tesislerinde görev yapan meslek grupları hakkında bilgi verildi. Programın sonunda Büyükşehir Belediyesinin yeni eğitim hizmetlerinden biri olan MABEM Kart’ın hediye edildi. Öğrenciler ve öğretmenler anlamlı proje için emeği geçenlere teşekkür etti.

“Binlerce Öğrencimizi Ağırlamaya Devam Edeceğiz”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “İdare olarak gelecek nesillerimize daha sağlıklı ve temiz çevre bırakmak için il genelinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün ‘Atıksu arıtma tesisi olmayan ilçemiz kalmayacak’ hedefiyle tesis yatırımlarımız da devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte hayata geçirdiğimiz proje kapsamında, idaremiz bünyesinde başarıyla işletilen atıksu arıtma tesislerimizde suyun hanelerden tesise gelişi ve arıtıldıktan sonra doğaya deşarj sürecini öğrencilerimize anlatıyoruz. Öğrencilerimiz tüm süreçleri yerinde öğrenerek, merak ettiklerini sorma fırsatı elde ediyorlar. Tesis gezisinin sonunda öğrencilerimize Büyükşehir Belediyemizin yeni eğitim hizmetlerinden biri olan MABEM Kart hediye ediyoruz. Tesislerimizde binlerce öğrencimizi ağırlamaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi