Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı ikinci oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis’te, geçtiğimiz oturumda İmar Ara Komisyonu’na giden 1/1000’lik planların yer aldığı maddeler görüşüldü

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı 2. Oturumunda Manisa merkez imar planları ile ilgili çalışmalarda önemli aşamalar kat edildiği belirtildi. İmar komisyonunda çalışan meclis üyelerine teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Manisa’nın merkezinde 30 yılı aşkın bir süredir yapılmamış olan önemli bir sorunu çözüme kavuşturma yolunda önemli adımlar attıklarını söyledi. Meclis’e ara komisyondan gelen imarla ilgili maddeler biri haricinde oybirliği ile kabul edildi. Şimdi sırada geçen maddeleri Manisa Valiliği’nin onaylaması ve ardından girilecek askı süreci var.

Burhan AKDEMİR

AK Partili Kıvırcık, gençleri ağırladı AK Partili Kıvırcık, gençleri ağırladı

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı 2. Oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis gündem maddelerinin imar komisyon çalışmaları ile ilgili oylamaya geçilmeden önce açıklamalarda bulunan Başkanvekili Güzgülü, komisyonda çalışan meclis üyelerine teşekkür ederek, Manisa’nın merkezinde 30 yılı aşkın bir süredir yapılmamış olan önemli bir sorunu çözüme kavuşturma yolunda önemli adımlar attıklarını söyledi. Güzgülü, “Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerimizde 3’er etap mahallelerin planında sona gelindi. Meclisimiz, bir an önce imarın çıkması için çalışıyor. Ben Manisalılar adına, Şehzadeler ve Yunusemre’de yaşayan vatandaşlarımız adına meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi. İmar Komisyonu Başkanı Mehmet Palabıyık da, Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi ve Yunusemre Belediyesi imar komisyonlarında çalışanlara teşekkür ederek, Manisa’nın önünü açma adına çalışmaların hızlı ve kararlı bir şekilde ortaya konduğunu ifade etti.

İŞTE İLÇELERDEKİ O MAHALLELER

Şehzadeler sınırları içerisinde kalan 1. Anafartalar, 2. Anafartalar, Adakale, Adnan Menderes, Ahmet Bedevi, Akıncılar, Alaybey, Bayındırlık, Arda, Çarşı, Dere, Dilşikar, Dere, Dinçer, Ege, Göktaşlı, İbrahim Çelebi, İshak Çelebi, Kocatepe, Kuşlubahçe, Mimar Sinan, Nişancıpaşa, Nurlupınar, Peker, Sancaklıbozköy, Sakarya, Saruhan, Şehitler, Tunca, Turgut Özal, Utku, Yarhasanlar mahalleleri ile Yunusemre ilçesinde Mutlu, Lalapaşa, Topçu Asım, Kaynak, Akmescit, Kuyualan, Ayn-ı Ali, Tevfikiye, Merkez Efendi, Hafsa Sultan, Yeni Mahalle, Laleli, 75. Yıl, Uncubozköy, Keçiliköy ve Kayapınar, Güzelyurt, Maraşeal Fevzi Çakmak, Evrenos, Muradiye, Barbaros, Atatürk, Spil, Karakoca mahalleleri ile ilgili 1/1000’lik planlar meclisten geçti.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

İmarla ilgili maddelerin meclisten geçmesinin ardından sürecin devamında Manisa Valiliği planlara onay verecek. Planların valilikten onay almasının ardından askı sürecine geçilecek. Askı sürecinde gelen itirazlar da değerlendirildikten sonra son kez meclise gelecek ve meclisten geçmesinin ardından uygulamaya konulacak.

İmar plan çalışmalarının yer aldığı maddelerin oybirliğiyle kabul edildiği ve 91 maddenin görüşüldüğü toplantı, 19 Temmuz Salı günü yeniden toplanmak üzere sona erdi.