Başkan Ergün’den önemli açıklamalar

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakı MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün Manisa Medya TV’de gündemi değerlendiriyor

Başkan Ergün’den önemli açıklamalar

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakı MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün Manisa Medya TV’de gündemi değerlendiriyor

13 Mart 2019 Çarşamba 21:52
Başkan Ergün’den önemli açıklamalar

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakı MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Manisa Medya TV Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Polat’ın sunduğu ‘Seçimin Nabzı’ Programında bugüne kadar yaptığı çalışmaları değerlendirdi, hayata geçireceği projelerden bahsetti.

Başkan Ergün, 63 bin oyla 2009 yılında Manisa Belediye Başkanı seçildiğini, Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte 2014 yılında yapılan seçimlerde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğini kaydetti. Ergün, büyükşehir belediye başkanı seçilmeden önce büyükşehrin alt yapısı için çalışmalara başladığını vurguladı. Bir sandalyesi, bir masası olmayan MASKİ Genel Müdürlüğü’nü kurduklarını ifade eden “Her belediye başkanı alt yapı yatırımından kaçmaya çalışır. Ancak bu bir süreç sabır gerektiriyor. Sitem eden vatandaşlardan teşekkürler gelmeye başlayınca doğru işler yaptığımıza inandık. Dersine çok çalışacaksanız. 1740 personel yapısına sahibiz. Manisa’nın 30-40 yılının temellerin bugünden atmaya başladık” dedi.

Manisa’nın en büyük sorunun 40 yıllık çöp sorunu olduğunu belirten Ergün, 112 milyon TL bedelle Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisini hayata geçirerek bu sorunu ortadan kaldırdıklarını, bunu tamamen kamu yatırımıyla yaptıklarını söyledi. Ergün, ilçelerden de buraya aktarmaların yapıldığını dile getirdi. Ergün, “Manisa Atık Su Tesisinde bütün ilçelerin sularını arıtacağız. 69 tane vahşi depolama alanını 10-12’ye düşürdük. Vahşi depolama alanlarında enerji üretmeye başladık. Gelir elde ediyorsunuz. Çöp meselesi benim 6-7 yılıma mal oldu” diye konuştu.

Çevre yatırımlarının gelecek açısından önemli olduğunu, bundan dolayı da atıl durumda olan 13 atıksı arıtma tesisini hayata geçirdiklerini vurgulayan Ergün, 239 milyon TL’lik arıtma tesisi yatırımı yaptıklarını ifade etti. Ergün, mahalleleri ziyaret ettiğini, mahallelilerin de tesis istediğini açıkladı. Bugüne kadar 200 mahallenin alt yapısını tamamladıklarını ifade eden Ergün, yeni dönemde de iktidarın gücünü arkalarına alarak 200’den daha fazla mahallenin alt yapısını tamamlamayı planladıklarını kaydetti. Ergün, “Yaptığımız yatırımların faydasını uzun yıllardır yağmayan yağmurlarda gördük. Birkaç yer dışında fazla sıkıntı yaşamadık” diye konuştu. Elektrik zammına rağmen Ergün, 3 senedir suya zam yapmadıklarını belirterek, buna rağmen birçok şehir suya çeşitli zamların yapıldığını dile getirdi.

Elektrikli otobüslerin Manisa’da güncel konular arasında yer aldığını kaydeden Başkan Ergün, çevreye duyarlı ulaşımı sağlamak yüzde 100 elektrikli, yüzde 100 çevreci olmak üzere 93 milyon TL’lik bir yatırımı Manisa’ya kazandırdıklarını söyleyerek, büyükşehir olarak Manisa’nın ulaşım master planını hayata geçirdiklerini söyledi. Ergün, “Önemli olan insanların daha mutlu olduğu bir şehirde yaşamalarını sağlamak. Toplu taşımayı insanlarımıza sevdirmeliyiz.” dedi.

Ergün, Soma’daki bölgesel ısıtma sistemi için 217 milyon TL yatırım yaptıklarını, 10 bin 570 aboneye ulaştıklarını vurguladı, abone sayısının yeterli olmadığını, bunu geliştirmek için çalışmaya devam ettiklerini,  310 kilometrelik boru döşediklerini aktardı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
İbrahim çoban 2019-03-14 12:12:01

Sayın Cengiz başkan tamam öğretmenler evi kavşağını trafiğe rahatlatmak için yaptırdınız ama devamı gelmedi.horozkö ve menemen yolu neden devam etmedi. Barbaros mahallesi giriş ve çıkışında sıkıntı oluyor.bizlere bir açıklama yapacak mısınız basın yoluyla teşekkürler.

Avatar
Bagyolu mahallesi sakinleri 2019-03-13 22:36:14

Sayin Cengiz baskan 5 kez dilekce verdik 20 imza bagyolu mezarlik arkasi yol yok..1 dilekcemize cevap gelmedi..600m yolu camurda yasiyoruz 600 m tas doseyemediniz yol yapamadiniz.bari 3 kanyon çakil dökseydiniz..bukadar eziyet olmaz..cok yazik birde heryerde reklam yapiyorsunuz..bagyolu mahallesi 25 km merkezde gelde gör baskan.m