banner72

''Hepimize geçmiş olsun''

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, il genelinde etkili olan yağışların ardından yaraları sarmak için hızla teyakkuza geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ ekiplerinin çalışmalarını bizzat takip etti.

''Hepimize geçmiş olsun''

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, il genelinde etkili olan yağışların ardından yaraları sarmak için hızla teyakkuza geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ ekiplerinin çalışmalarını bizzat takip etti.

12 Ocak 2019 Cumartesi 19:37
''Hepimize geçmiş olsun''

Manisa Şehirlerarası Otobüs Terminali bitişiğindeki Gediz Nehri yakınında açıklamalarda bulunan Başkan Ergün, “Görüldüğü üzere Gediz Nehri ve Nif Çayı, adeta deniz gibi. Bu süreçte en sevindirici gelişme, can kaybı olmaması. Buradaki görüntünün aksine Manisa şehir merkezinde 4-5 mahalle haricinde 50’den fazla mahallede herhangi bir sorunun olmaması, bugüne kadar yapılan hizmetlerin karşılığı olarak değerlendirmek lazım. Allah beterinden korusun. Hepimize geçmiş olsun” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yoğun yağışların ardından oluşan su baskınlarında çalışan Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ ekiplerinin çalışmalarını inceledi. Gediz Nehri ve Nif Çayı’nın birleştiği havzadaki görüntünün adeta denizi andırdığını belirten Başkan Ergün, bu süreçte can kaybının yaşanmamasının en önemli gelişme olduğunu kaydetti. Başkan Ergün, “Görüldüğü gibi Nif Çayı ve Gediz, adeta deniz gibi. Manisa’nın içerisinde belki 4-5 mahallenin dışında 50 mahallede merkezde bir sorunun yaşanmamış olması bugüne kadar yaptığımız hizmetlerin bir karşılığı olarak düşünmek lazım. Buna da çok şükür. Her zaman söylüyorum, Allah beterinden korusun. Ama işin acı gerçeğini de burada görüyoruz. Yıllardan beri yağış yok diyorduk. Son iki gündür yağan yağışlar 180-200 kilograma yaklaştı. Meteoroloji tarafından yağışın yarın sabaha kadar devam edeceği iletiliyor. Oluşan hasarlar ilgili ekiplerimiz tarafından en kısa zamanda netleştirilecek ve eksiklikler yerine getirilecek. Ekiplerimizle, vatandaşlarımızın yanındayız. Buna da şükür diyoruz. Nif Çayının ve Gediz’in taşmış olması, mevcut sulama kanallarının ve çevre yolunun altındaki menfezler, Devlet Demir Yolları altındaki menfezler şehre doğru ters akıntılı girmiş durumda. Bu noktalara yakın yerlerde su baskınlarına sebep oldu. Yani dağdan inen, sulama kanallarından gelen sular Gediz ve Nif Çayı’na doğru akmasına gerekirken; olay tersine dönmüş durumda. Yağışın durmasına müteakip, buradaki su seviyesi düştükçe şehrin yakınındaki o mahallelerimizde su taşkınları da düşecektir. Can kaybının olmaması bizim için en büyük mutluluk. Hepimize geçmiş olsun” diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hakkı 2019-01-12 20:22:42

Manisa nın yamaçta olmasından kaynaklanmasın az olması. Bağıra bağıra geldi felaket, Maski yetersiz kaldı.

Avatar
Gerçek manisalı 2019-01-13 12:43:20

Maskinin başına uzman bir genel müdür getirdin Yaşar hocam felsefe öğretmeni bildiğim kadarıyla Maskinin görevlerini yerine getirmesindeki başarılarını hep beraber gördük Allah sizin gibi yöneticilerden Manisamızı ve insanımızı korusun UTANIN.....