banner72

Sergiye büyük ilgi

Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün geleneksel yılsonu sergisi büyük ilgi gördü.

Sergiye büyük ilgi

Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün geleneksel yılsonu sergisi büyük ilgi gördü.

12 Nisan 2019 Cuma 10:49
Sergiye büyük ilgi

Yunusemre Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin hazırladığı sene sonu sergisi büyük ilgi gördü. Sergiye, Vali Ahmet Deniz, Eşi Olcay Deniz, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Şehzadeler Kaymakamı Hüsnü Cemal Çaykara, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Yunusemre Halk Eğitim Müdürü Aynur Özdemir, kamu kurumlarının il ve ilçe müdürleri, kursiyerler ile vatandaşlar katıldı.

Serginin açılışında konuşmasında halk eğitim kurumlarının önemini vurgulayan Vali Deniz, "Halk Eğitim Merkezleri isminde de belirtildiği üzere, halkımızın eğitimi alanında, mesleki beceri kazandırılmasında, okuma-yazma kurslarında, aklınıza ne gelirse her alanda eğitim veren bir kuruluşumuzdur. Ben gerçekten, burada kurs alıp da meslek sahibi olan, kendi işyerlerini açan çok kişi tanıyorum, çok güzel faaliyetlerde bulunuyorlar. Özellikle son dönemde, okuma-yazma kurslarında 60-70-80 yaşlarındaki teyzelerimizi, ninelerimize, okuma yazma öğretmek kadar güzel, onların hayır duasını almak ayrı bir mutluluktur.  Öğrenmenin yaşı ve cinsiyeti yoktur. Sergide emeği geçen başta ilçe kaymakamımız olmak üzere, halk eğitim müdürlüğümüze, kurs hocalarımıza ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum ve hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

VALİ DENİZ VE EŞİ ESERLERİ İNCELEDİ

KADEM tarafından hazırlanan tezhip eserlerinin de yer aldığı sergide, halk eğitim merkezi kurslarında görevli öğretmen ve devam eden kursiyerlerin çalışmalarının yer aldığı yöresel bezler, yöresel kıyafetler, örgü bebek, dikiş, ahşap boyama, takı, iğne oyası, titanyum koza çiçek tasarım, takı tasarımı, su kabağı işleme sanatı, çini seramik işlemeciliği eserleri sergilendi.  Ayrıca, sergide Manisa Fotoğraf Derneği’nin (MAFOD) “Kadın” konusu işlendiği, Manisalı kadınları da konu alan fotoğrafları da yer aldı. Sergiyi gezen Vali Ahmet Deniz ve Eşi Olcay Deniz, sergilenen eserleri yakından inceleyerek kursiyerlerden eserler hakkında bilgi aldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol