Bunu da gördük!

Manisa’da aile hekimleri yüzde 46 artan kira oranlarından şikayetçi

Bunu da gördük!

Manisa’da aile hekimleri yüzde 46 artan kira oranlarından şikayetçi

07 Aralık 2018 Cuma 12:36
Bunu da gördük!

Manisa Aile Hekimleri Dernek Başkanı Dr. Hüseyin Köz, aile hekimliği sisteminin sağlıklı yürümesi için 450 aile hekiminin Manisa’da özveriyle görev yaptığını söyledi. Köz, aile hekimlerinin yüzde 46 civarında artan kira oranlarından dolayı sıkıntıda olduğunu açıkladı.

Köz, “Bu sistem dahilinde aile hekimleri çoğu yerde kamuya ait binaları kullanmakta ve verilen cari gider kaleminden devletin belirlediği oranlarda kira ödemektedir. Bu yıl bu zam oranı yüzde 46 gibi her ay açıklanan yıllık enflasyon oranları ile bağdaşmayacak bir oranda yükseltilmiştir. Günlük hayatta enflasyonu körükleyen stokçu diye tabir edilen kesimler ile hükümetimizce mücadelesi yapılıyor.

Ancak bu durumda belirlenen bu kira oranlarını nasıl isimlendireceğiz açıklamak da güçlük çekiyoruz. Diğer kalemler de yapılan serbest piyasa zamları da eklenince, Aile Sağlığı Merkezleri ayakta duramamak da atamalarda boş kalan aile sağlığı merkezleri veya büyük şehirlerde kapanan hastaneler gözlemlemekteyiz. Manisa Aile Hekimleri Derneği olarak bu zamların yeniden değerlendirip düşürülmesi veya yılbaşı verilecek artış oranının da bu kira zammı kalemini hesapladıkları değerler üzerinden yapmalarını arzu ediyoruz. Refaha ulaşmış, mutlu ve sağlıklı bir toplumda yaşamak dileğiyle” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol