MASKİ Genel Müdürlüğü, Sarıgöl ilçesine bağlı Yukarıkoçaklar Mahallesinde yeni bir sondaj kuyusu açtı. Açılan sondajda saniyede 5 litre verime sahip suya ulaşıldı. Mahalle Muhtarı Halil Duran da, “Su yoksa, hayat da yok. Başkanımıza mahallemize yeterli su ulaştırdığı için çok teşekkür ediyoruz. Cengiz Başkanımız, ‘Su gibi aziz olsun” dedi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, mahallelerin içme suyu ihtiyacını karşılamak için yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından Sarıgöl’ün Yukarıkoçaklar Mahallesinde de sondaj çalışması yürütüldü. Mahallede mevcut sondajın yetersiz gelmesi nedeniyle açılan yeni kuyuda saniyede 5 litre verime sahip suya ulaşıldı. Açılan sondaj numune alınarak İzmir Halk Sağlığı Merkezine analize gönderildi. Suyun içime elverişli çıkması durumunda kısa bir süre içerisinde bağlantıları yapılarak mahalleye yeni sondajdan su verilecek.

Şehit Reşat Ergin’in cenazesi memleketi Manisa’ya getirildi Şehit Reşat Ergin’in cenazesi memleketi Manisa’ya getirildi

“YUKARIKOÇAKLAR HİZMETLERDEN MEMNUN”

Mahalle Muhtarı Halil Duran, “Cengiz Başkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Başkanımız geçtiğimiz Cuma günü mahallemizi ziyaret ettiğinde hizmetlerin devam edeceği müjdesini bizlerle paylaşmıştı. Su yoksa, hayat yok. Başkanımıza mahallemize yeterli su ulaştırdığı için çok teşekkür ediyoruz. Cengiz Başkanımız, ‘Su gibi aziz olsun” dedi. Muhtar Duran, mahallelerine yapılacak köprü için de teşekkürlerini iletti. HABER MERKEZİ