MASKİ Genel Müdürlüğü, Demirci ilçesine bağlı Yiğitler Mahallesinde 500 metrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışma ile birlikte yağmur nedeniyle taşınan malzemeler temizlenerek derenin düzenli akışı sağlanmış oldu.

Manisa'da su kaynakları kuruyor Manisa'da su kaynakları kuruyor

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde doğayı korumak ve vatandaşlar için daha yaşanılabilir bir çevre bırakmak adına çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Demirci ilçesine bağlı Yiğitler Mahallesinde 500 metrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirildi. Derede, yağışların getirdiği, çakıl ve kum gibi malzemeler ile birlikte çıkan ot temizlendi. Böylece derenin düzenli akışı sağlanarak, kötü kokuya karşı önlem alınmış oldu.

“10 NUMARA BİR ÇALIŞMA OLDU”

Mahallelerinde yürütülen çalışmaların yerinde ve on numara olduğunun altını çizen Demirci Yiğitler Mahalle Muhtarı hayrettin Karakaya, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ü Allah başımızdan eksik etmesin. Her ihtiyaç anımızda ekipleri sağ olsun uzak yakın demeden sorunlarımıza müdahale ediyor. Mahallemiz içerisinde gecen deremiz titiz bir çalışma ile temizlenerek sağlıklı hale getirildi. Kış aylarını çok rahat geçireceğiz. Ben emeği geçen herkese mahallem ve şahsım adına çok teşekkür ederim” dedi.