Vatandaşlar hastanelere akın ediyor

Aşı olmayan vatandaşların birçok alanda PCR testi zorunluluğu getirilmesi aşılamada hız kazandırdı.

Vatandaşlar hastanelere akın ediyor

Aşı olmayan vatandaşların birçok alanda PCR testi zorunluluğu getirilmesi aşılamada hız kazandırdı.

14 Eylül 2021 Salı 13:17
Vatandaşlar hastanelere akın ediyor

6 Eylül'den itibaren uygulamaya konulan okul, sinema, konser, tiyatro gibi kalabalık mekanlarda ve uçak, tren, otobüs gibi şehirler arası ulaşım araçlarında aşısız vatandaşlar için istenen PCR testi zorunluluğu aşılamaya büyük hız kazandırdı. Hal böyle olunca PCR testi zorunluluğundan kurtulmak isteyen aşısız vatandaşlar hastanelere akın etti.

‘'UÇAK BİLETİ ALMAYI DENEDİM VERMEDİLER. O YÜZDEN AŞIMI OLDUM''

İlk doz aşısını yaptırmaya gelen Hakan Feke ismindeki vatandaş, “Uçaklara almıyorlar, ileriki günlerde okullara da almayacaklar. O yüzden aşı olmamız gerekiyor. Uçak bileti almayı denedim vermediler. O yüzden aşımı oldum” dedi.

‘' UÇAKLA SEYAHAT EDİYORUZ, BUNLARA ERİŞİM SAĞLAMAK İÇİN AŞIMIZI OLDUK''

Dört ay önce ilk doz aşısını olduğunu aktaran Enes Dilli, “Bugün ise ikinci doz aşımı oldum. Eşim hamile o ilk doz aşısını oldu. Uçakla seyahat ediyoruz, bunlara erişim sağlamak için aşımızı olduk” ifadelerini kullandı.

Hamileliğinin dördüncü ayına kadar beklediğini vurgulayan Nurçe Dilli, “Doktorumun önerisiyle ilk doz aşımı oldum” diye konuştu.

TÜRKİYE'DEKİ AŞILAMADA SON DURUM

Türkiye'de Covid-19'la mücadele kapsamında uygulanan birinci, ikinci ve üçüncü doz aşı miktarı 14 Eylül 2021 gününden itibaren 102 milyon dozu geçti. Tüm aşılarını tamamlayanların sayısı 40 milyonu geçerken aşılananlar,toplam nüfusunyüzde 49'unu oluşturdu.

İHA

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112