O ilin valisi açıkladı

Karabük Valisi Fuat Gürel, kentte son 5 günde corona virüsü vakası görülmediğini, 8 hastanın ise tedavisinin devam ettiğini açıkladı.

O ilin valisi açıkladı

Karabük Valisi Fuat Gürel, kentte son 5 günde corona virüsü vakası görülmediğini, 8 hastanın ise tedavisinin devam ettiğini açıkladı.

10 Mayıs 2020 Pazar 21:13
O ilin valisi açıkladı

Şu ana kadar 9 kişinin hayatını kaybettiğini söyleyen Vali Gürel, "Onlar bir şekilde kente gelen insanların bıraktığı hastalıklardan kaynaklandı" dedi.

Vali Gürel, şunları söyledi:

“İlimizde son 5 gündür pozitif vakaya rastlamadık. Hastanede şu an 8 vakamız kaldı. İnşallah onları da iyileştirdikten sonra bu süreçte belli bir aşamaya gelmiş olacağız.”

“TEHLİKE GEÇMİŞ DEĞİL”

Tehlikenin geçmediğini belirten Vali Gürel, şu ifadeleri kullandı:

“Ancak tehlike geçmiş değil. İşin doğrusu bütün dünyada bitmesi gerekir ülkemizde bitebilmesi için. İlimizde de bitebilmesi için ülkemizde bitmiş olması lazım. Tedbirlerimizi son günlerde biraz daha artırdık. Özellikle bayram münasebetiyle anne babalarının yanına gelip onların elini öpmek isteyen vatandaşlarımıza biraz daha gelmeyin dedik. İnşallah Kurban Bayramında daha güzel bir ortamda gelip anne ve babalarının bayramlarını kutlarlar.”

“9 KAYBIMIZ OLDU”

Şu ana kadar corona virüsü nedeniyle 9 kişinin hayatını kaybettiğini açıklayan Vali Gürel, şöyle konuştu:

“ Şu ana kadar 9 kaybımız oldu. Onlar bir şekilde kente gelen insanların bıraktığı hastalıklardan kaynaklandı. Bu kötü ortamı oluşturmamak için, can kaybı olmaması için hemşehrilerimiz gelmezler ise bizleri de mutlu ederler. Görüntülü telefonlar ile bir şekilde sevdikleriyle temaslarını sağlarlarsa Kurban Bayramında çok daha güzel bir ortamda bayramlarını kutlamış olacaklar.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112