Kritik kabine toplantısı başladı!

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplandı.

Kritik kabine toplantısı başladı!

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplandı.

29 Mart 2021 Pazartesi 16:01
Kritik kabine toplantısı başladı!

Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kararları ulusa sesleniş konuşması ile açıklayacak. Kabine Toplantısı öncesi milyonlarca kişi, 'Kısıtlamalar gelecek mi? Yeni risk haritası nasıl olacak?' sorularının yanıtını merakla bekliyor. Erdoğan'ın konuşmasında illerin yeni risk haritasını açıklayabileceği belirtiliyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı.

Toplantıda, vaka artışları analiz edilecek. Yoğun bakım ve entübe hasta sayıları karşılaştırılacak. Mutasyonlu virüsün seyri izlenecek. Kademeli normalleşmede 1 aylık süreç değerlendirilecek. Tedbirlerin esnetilmesinin Türkiye'nin koronavirüs tablosuna yansımasına bakılacak. Elde edilen veriler doğrultusunda önemli kararlar alınacak.

Tedbirlere nasıl devam edileceğine karar verilecek

Toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sunumda olacak. Bilim Kurulu tavsiye kararları kabine üyeleri ile paylaşılacak. Yüz bin nüfusa karşılık gelen toplam vaka artışı sayısını gösteren harita üzerinde değerlendirme yapılacak. Salgının sağlık başta olmak üzere eğitime, ekonomiye ve sosyal hayata etkileri ele alınacak. Tedbirlere nasıl devam edileceğine karar verilecek.

Aşı çalışmalarındaki son durum görüşülecek

Aşılamadaki son durum da değerlendirilecek. Yol haritası üzerinde durulacak. Bu hedefe ulaşmak için Çin, Almanya ve Rusya başta olmak üzere yurtdışından aşı tedariki ve yerli aşı çalışmalarındaki son durum görüşülecek.

Kabine toplantısında alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamuoyu ile paylaşacak.

RAMAZAN'DA TAM KAPANMA

Son günlerde kulislerde sık sık dolanan haberlere göre Ramazan ayı için özel tedbirler masaya yatırılacak. Bazı büyükşehirlerde tam kapanmaya gidilebileceği konuşuluyor.

Son Güncelleme: 29.03.2021 16:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112