Kayseri'den ilk acı haber geldi

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgınında Kayseri’de ilk kayıp verildi.

Kayseri'den ilk acı haber geldi

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgınında Kayseri’de ilk kayıp verildi.

24 Mart 2020 Salı 00:28
Kayseri'den ilk acı haber geldi

Acı haberi sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, “Üzüntüyle belirtmek isterim ki; bugün Kayseri'de ilk kaybımız, umreden gelen yaşlı bir misafirimiz oldu” dedi.

Umre'den gelen ve Kayseri'de gözlem altında tutulan yaşlı bir kadının corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiğini Kayseri İl Sağlık Müdürü duyurdu.

Acı haberi sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli şu ifadelere yer verdi:

Bugün Kayseri’de ilk kaybımız, yaşlı bir umreci misafirimiz oldu. Kendilerini direkt havaalanından hastaneye almış idik. Bu açıdan izole ve ilk günden itibaren yakın takibimizdeydi. Misafirimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Bakanımızın da belirttiği gibi yurt dışından gelen vatandaşlarımızın yanında, yurt içinde de temaslı hastalarımızın artık görülüyor olması evde kalmanın (kendi kendini izole) ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Dün itibariyle ilimizde de temaslı bir vakamız tespit edildi. Ne kadar hazırlıklı olsak da sizlerin bu sürece uyumu çok önemli. Toplu alanlardan uzak duralım.

Cenazelere taziyelerimizi telefonla iletelim. Oturmalara ara verelim. Lütfen evde kal Kayseri.

NOT: 

Sözcü Gazetesinden Müslüm Evci'nin haberinden derlenen bu haberde; sehven Kayseri Valisi'nin adı geçmiştir. Habere konu olan açıklama Kayseri Valisi tarafından değil Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli tarafından yapılmıştır. Bu bilgiyi düzeltir, sayın Vali'den ve okuyucularımızdan özür dileriz...

Son Güncelleme: 24.03.2020 12:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol