İşte koronavirüsün İzmir dağılımı

Sağlık Bakanlığının paylaştığı koronavirüs haritasında, komşu İzmir’de en riskli ilçeler belli oldu. İzmir'de salgından en çok etkilenen ilçe Konak oldu.

İşte koronavirüsün İzmir dağılımı

Sağlık Bakanlığının paylaştığı koronavirüs haritasında, komşu İzmir’de en riskli ilçeler belli oldu. İzmir'de salgından en çok etkilenen ilçe Konak oldu.

09 Nisan 2020 Perşembe 09:20
İşte koronavirüsün İzmir dağılımı

Koronavirüs salgınının İstanbul'un ardından en çok etkilediği il olan İzmir diken üstünde. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı rakamlara göre İzmir'de koronavirüse yakalananların sayısı 1500'e ulaşırken, özellikle kıyı şeridinde yer alan ilçelerin salgından daha fazla etkilendiği öğrenildi. Koronavirüs dağılım haritasında en büyük yoğunluğun Konak ilçesine bağlı Mithatpaşa Caddesi ile Karabağlar ilçesine bağlı İhsan Alyanak Mahallesi arasında olduğu görülüyor. Güzelyalı, Göztepe, İnönü Caddesi, Eskiizmir Caddesi, Bozyaka, Hatay ve Üçkuyular'ı kapsayan alanda çok sayıda koronavirüs vakası ve virüse bağlı ölümün yaşandığı dikkat çekiyor.

Karşıyaka, Mavişehir, Çiğli ve Menemen'de de vaka sayıları yüksek. Gaziemir, Aktepe ve Buca'da ise yoğun nüfusa rağmen virüse yakalanan sayısı daha az. Bornova ve Bayraklı'da daha seyrek şekilde görülen vakalarla birlikte yaşanan ölümlerin de daha az olduğu görülüyor.

ARTIK EVDE KALIYORLAR

Bu arada uyarılar ve alınan önlemlerin ardından İzmirliler, Türkiye'de ilk koronavirüs vakalarının görülmeye başlandığı günlere oranla kurallara daha fazla dikkat ediyor. Bir hafta öncesine kadar daha çok dışarı çıkan İzmirlilerin evde kalmaya başladığı, toplu taşım araçlarını kullananların yüzde 80'lere varan oranlarda azaldığı görülüyor. Kemeraltı, Karşıyaka Çarşısı gibi çok yoğun insan trafiğinin yaşandığı bölgelerde giriş-çıkışlara kontrollü izin verilirken, sahil şeridi de spor ve yürüyüş yapanlarla bisikletlilere kapatıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Red sparrow 2020-04-10 12:32:41

Valla hicde evde kalmıyorlar esrefpasa tıklım tıklım 65 yaş üstü hep dışarda nasıl olcak böle

Avatar
A 2020-04-09 18:52:29

Ah

Avatar
Hüseyin 2020-04-10 18:13:05

Ailesinden ve kendi hasta olursa panikle hemen kurallarauyarlar bir musibet bin nasihat bedeldir bizim düsturumuz birşey olmaz birşey olmaz

Avatar
Nergüzel kusur 2020-04-25 11:45:17

Ah birde yerlere tükürülar , işte hepten virüsü ortalığı yayıyorlar

Avatar
Bende aynı şekilde düşünüyorum bu kadar bilim adamla 2020-05-07 18:27:43

Bemim yorumu neden yayinlamadiniz gormek istiyorum o zaman ne istiyorsumuz ilkcan turek