Askerlik celp yerleri açıklandı! İşte askere alım tarihleri sorgulama ekranı

Askerlik yerleri bugün erişime açıldı. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuruda askerlik yerleri için 29 Nisan'a işaret edilmişti. e Devlet ekranından askerlik yerleri bilgisi yayınlandı. Yedek Subay, Yedek Astsubay adayları ile Erbaş/ Erlerin seçim ve sınıflandırma sonuçları T.C kimlik numarası ve şifresi ile sorgulanacak.

29 Nisan 2022 Cuma 12:38
Askerlik celp yerleri açıklandı! İşte askere alım tarihleri sorgulama ekranı

Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından Mayıs celbi askerlik yerleri açıklandı. Mayıs ayı askerlik yerlerinin açıklanmasının ardından adaylar, askerlik yerleri sorgulaması yapmaya başladı. İşte E devlet 2022 askerlik yeri sorgulama ekranı…

MAYIS AYI CELP DÖNEMİ ASKERLİK YERLERİ AÇIKLANDI

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yayınlanan takvime göre Mayıs 2022 askerlik sınıflandırma sonuçları, 29 Nisan 2022 Cuma günü e-Devlet sistemi üzerinden erişime açıldı.

MAYIS AYI CELP DÖNEMİ ASKERLİK YERLERİ NASIL VE NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Askerlik yeri öğrenmek için e-Devlet'e giriş yapıp askerlik yeri sorgulama yapılabilecek. Yedek subay/astsubay adaylığına ayrılmış yükümlülerden tabi oldukları Celp ve sevk döneminde sınıf okulu ve eğitim merkezindeki eğitimin üçte birine katılmayanlar (daha önceki sınıflandırma dönemlerinde sınıflandırılanlar dahil) er statüsünde askere sevk edileceklerdir.

CELP YERLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

2022 ASKERLİK SEVK TARİHLERİ

Yapılan açıklamada askerlik sevk tarihleri de belli oldu. İşte tüm gruplar için sevk tarihleri:

Yedek Subay/Astsubay Adayları, Erbaş/Er (1nci Grup) 12 Mayıs 2022

Erbaş/Er (2nci Grup) 09 Haziran 2022

Erbaş/Er (3ncü Grup) 21 Temmuz 2022

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112