Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı mühendisten, teknikere, büro elemanından destek personeline ve güvenliğe kadar 224 sözleşmeli personel alacak. Bakanlık yazılı ya da sözlü sınav yapmayacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bugünkü Resmi Gazete’de personel ilanı yayımladı.  İlanda yazılı ya da sözlü sınav yapılmayacağı, KPSS puan sıralamasının esas alınacağı duyuruldu.

İlanda şu ifadelere yer verildi:

“657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4'üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde istihdam edilmek üzere, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2'nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi uyarınca yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle 224 (iki yüz yirmi dört) sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.”

SÖZLEŞMELİLERE KADRO GELİYOR

Sinan Ateş cinayetinin tetikçisi yakalandı! Sinan Ateş cinayetinin tetikçisi yakalandı!

Öte yandan sözleşmeli kamu personellerinin kadroya geçişiyle ilgili süreç son aşamasına geldi.  Kadroya geçiş süreciyle ilgili düzenleme Meclis’e gelmeden kapsamı genişletildi. Son çalışmalarla birlikte yaklaşık 500 bin sözleşmeli personelin kadroya geçmesi bekleniyor.