Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, Fenerbahçe'nin Ülker Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın isminin cumhuriyetin 100. yılında Atatürk Stadı olarak değiştirilmesinin teklif edildiğini açıkladı.

Uğur Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Rıfat Perahya'nın, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu stadının isminin Atatürk Stadyumu olarak değiştirilmesini önerdiğini açıkladı.

"Teklifin ayakta dakikalarca alkışlandığını" da söyleyen Dündar, şunları yazdı:

"1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Rıfat Perahya, Cumhuriyetin 100. yılında stadyumumuzun adının ATATÜRK STADYUMU olmasını önerdi."

ALİ KOÇ'TAN KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Başkan Ali Koç, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında, "Cumhuriyet'in Fener'i" olarak hep beraber Fenerbahçe etrafında mücadelelerini sürdüreceklerini de belirterek, "Bu kulübe gönül vermek bizim için gurur vesilesidir. Bu özel ve güzel ülkenin 100. yılında, kurtuluş ve kuruluşunda önemli vazifeler yerine getirmiş bir kulüp olarak şampiyonluk en çok bize yakışacaktır." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Türkiye Yüzyılı’ mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Türkiye Yüzyılı’ mesajı

Stat ismi talebiyle ilgili de görüşlerini açıklayan Ali Koç, bu talebin kongrelerinde birçok kez gündeme geldiğini anımsatarak, şunları söyledi:

"Yaparız, çekinmeyiz ama bunun bir camia arzusu ve isteği olarak gerçekleşmesi her şeyden önemlidir. Bu biz bu talebin sonuna kadar arkasındayız. Bizim dönemimizde, sadece 1907 Derneği değil tüm camiamıza sesleniyorum, bu arzuyu, bu isteği ivedilikle, 100. yılımız tamamlanmadan, belki de 29 Ekim 2023 yılında hayata geçirelim. Siz varsanız biz de varız. Bunu yapmak için Saraçoğlu ailesiyle, Ülker gurubuyla görüşeceğiz ama bugün itibariyle 100. yılımızın en önemli vazifesi olarak bunu not edelim ve hep beraber gerçekleştirelim."