Manisa'da BAL kararı!

Manisa Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Haziran ayı boyunca seyircisiz oynanacak olan Bölgesel Amatör Lig (BAL) nedeniyle bir takım kararlar alındı.

Manisa'da BAL kararı!

Manisa Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Haziran ayı boyunca seyircisiz oynanacak olan Bölgesel Amatör Lig (BAL) nedeniyle bir takım kararlar alındı.

11 Haziran 2021 Cuma 14:36
Manisa'da BAL kararı!

Alınan karar şöyle açıklandı:

“Bu kapsamda kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında uygulanacak tedbirleri belirleyen 2021/29 sayılı kararımız ile 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri 22.00­05.00 saatleri arasında; pazar günleri ise cumartesi saat 22.00’den başlayıp pazar gününün tamamını kapsayacak ve pazartesi günü saat 05.00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması ile sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak süre ve günlerde özel araçlarla şehirlerarası seyahat kısıtlaması getirilmiştir.

Öte yandan, İçişleri Bakanlığının 10.06.2021 tarih  ve 9579 sayılı yazısı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Bölgesel Amatör Lig (BAL) müsabakalarının yapılacağı günlerin Türkiye Futbol Federasyonca belirlendiği ifade edilerek program gereğince haziran ayı boyunca çarşamba ve pazar günlerinde düzenlenecek müsabakaların sokağa çıkma kısıtlamalarına denk gelen süreleri için müsabakaya katılacak takımlar açısından sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamalarından muafiyet talep edildiği bildirilmiştir.

Bu çerçevede Gençlik ve Spor Bakanlığının 07/06/2021 tarih ve 543311 sayılı yazısı ekinde belirlenen ve ilgili kurumlara gönderilen program dahilinde Haziran ayı boyunca seyircisiz olarak gerçekleştirilecek 2020­2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig (BAL) Grup müsabakalarına katılacak takımlarının yönetici, sporcu,  antrenör ve diğer görevlilerinin, muafiyetin nedeni ve buna bağlı olarak zamanı ve güzergâhı ile uyumlu olmak kaydıyla;

­ Müsabakaların sokağa çıkma kısıtlama sürelerine denk gelmesi durumunda sokağa çıkma kısıtlamasından,

­ Müsabaka programının şehirlerarası seyahati zorunlu kılması durumunda ise şehirlerarası seyahat kısıtlamasından, muaf tutulmalarına, karar verilmiştir.

Yukarıda yazılı kararlara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195. Maddesi kapsamında suç duyurusunda bulunulacaktır.”

Son Güncelleme: 11.06.2021 15:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112