Akhisar ve Yunusemre’den TFF’ye dava hazırlığı!

Akhisarspor ve Yunusemre Belediyespor, TFF tarafından uygulamaya konulan küme düşmenin kaldırılmasına tepki gösterdi

Akhisar ve Yunusemre’den TFF’ye dava hazırlığı!

Akhisarspor ve Yunusemre Belediyespor, TFF tarafından uygulamaya konulan küme düşmenin kaldırılmasına tepki gösterdi

29 Temmuz 2020 Çarşamba 21:53
Akhisar ve Yunusemre’den TFF’ye dava hazırlığı!

Türkiye Futbol Federasyonu bu akşam saatlerinde açıkladığı kararla profesyonel liglerde düşmenin kaldırıldığını duyurdu. Ancak bu karara tepkiler gecikmedi.

Akhisarspor tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Kamuoyuna Duyurulur;

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 29.07.2020 tarihinde basın yolu ile yapmış olduğu toplantı neticesinde gerekçe olarak gösterilen pandemi sürecinin etkilerinden dolayı tüm liglerden düşmenin kaldırılması kararı verilmiştir.

Gerekçe olarak gösterilen pandemi sürecinden, sadece bulunduğu ligden düşen takımlar için etkilenmiş gibi gösterilmesi son derece üzüntü vericidir. Aynı süreç bulunduğu ligden bir üst lige çıkma mücadelesi veren tüm takımlar için geçerlidir.

Çıkma mücadelesi veren takımların göz ardı edilerek, sadece düşme hattındaki takımların pandemi sürecinden etkilendiği öngörüsü ile alınan karar adalet, eşitlik, hakkaniyet ilkelerine aykırıdır.

Akhisarspor Kulübü 2019-2020 sezonunda mücadele verdiği TFF 1. Ligin  büyük taraftar desteğine sahip olan ve pandemi sürecinden futbolcusu, teknik, ekibi ve personeliyle en çok etkilenen kulüp olmuştur.

Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonu’nun almış olduğu bu karar neticesinde, Akhisarspor Kulübü olarak Ulusal ve Uluslararası tüm hukuki yollara başvuracağımızı bildiririz..

YUNUSEMRE DAVA AÇACAK!

Yunusemre Belediyespor’un açıklamasında ise şu ifadeler kullanıldı:

KAMUOYONUN DİKKATİNE

Bugün Saat 18.00'da TFF Başkanı Nihat Özdemir'in talihsiz açıklamaları ile adeta şoka uğradık.52 puan toplayan ligin bitimine 4 hafta kala ikinci sırada olan Yunusemre Belediyespor takımı TFF 3.lige çıkartılmayıp,39 puanlı ligde 4. sıradaki takımın çıkartıldığı Bölgesel amatör lig kararı hukuksuz ve ,kanunsuzdur.Gereğinin yapılacağını ve adaletli olarak hakkımızı mahkeme yolu ile alacağımızı tüm kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Yunusemre Belediyespor Kulübü

Son Güncelleme: 29.07.2020 22:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol