MHP'li Öner'den Eryılmaz'a sert cevap!

Manisa İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ın açıklamasına cevap veren MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner, “Manisa Milletvekilimiz ve MHP Grup Başkanvekilimiz Sayın Erkan Akçay sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, İP ile HDP arasındaki işbirliğini eleştirmiş, bu işbirliğine somut örnekleriyle ortaya koymuştur. İP’li Hasan Eryılmaz, MHP Grup Başkanvekilimiz Sayın Erkan Akçay’ın İP ile HDP arasındaki işbirliğine yönelik açıklamasına cevap vermek bir yana PKK destekçisi TTB başkanına sahip çıkmıştır.” dedi.

19 Ocak 2022 Çarşamba 13:51
MHP'li Öner'den Eryılmaz'a sert cevap!

Manisa İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ın açıklamasına sert cevap veren MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner, "İYİ Parti ve CHP milletvekillerinin HDP ve PKK destekçisi TTB başkanı ile TBMM’de ortak basın toplantısı düzenlemesi tam bir zillet halidir." ifadelerini kullandı.

MHP'li Öner'in açıklamasından satır başları şöyle:

MHP Grup Başkanvekilimiz ve Manisa Milletvekilimiz Sayın Erkan Akçay, CHP ve İP milletvekillerinin, HDP ve İmralı Canisi Öcalan’a özgürlük isteyen, pkk terör örgütünün propagandası yapmaktan 2 yıl 6 ay hapis cezası alan pkk destekçisi TTB başkanı Şebnem Korur Fincancı ile TBMM’de ortak basın toplantısı düzenlemesini eleştirerek bunun tam bir zillet hali olduğunu söylemiştir.

“HDP’Yİ MEŞRULAŞTIRMAYA ÇALIŞIYOR”

MHP Grup Sayın Erkan Akçay, PKK terör örgütüne bakış açısından CHP ile HDP arasında bir fark olmadığını, İP başkanının PKK terör örgütünün siyasi kolu HDP ile ilgili olarak “HDP, meşru ve legal bir partidir.” diyerek HDP’yi meşrulaştırmaya çalıştığını ifade etmiştir.

“DÜMENDE HDP VARDIR”

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, zillet ittifakının dümeninde HDP’nin olduğunu, HDP’nin her istediğini CHP ve İP’e yaptırdığını söylemiş, CHP, HDP ve İP arasındaki işbirliklerine örnekler vermiştir.

Grup Başkanvekilimiz Sayın Erkan Akçay, HDP’nin güdümüne giren CHP ve İP’in, terör örgütü ve yandaşlarının kamu kurumlarına sızmasını önlemek amacıyla hazırlanan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu’na karşı çıkarak Mecliste birlikte ret oyu verdiklerini söylemiştir.

CHP, HDP ve İP Grup başkanvekillerinin bu Kanunun TBMM’deki görüşmeleri sırasında TBMM’de 30 dakikalık basın toplantısını kardeş payı yaparak 10’ar dakika halinde bölüşerek birlikte yaptıklarını” söylemiştir.

HDP’nin dayatmasıyla CHP’nin Suriye ve Irak Tezkerelerine ret oyu kullandığını söyleyen MHP Grup Başkanvekilimiz Sayın Erkan Akçay, İP’in pkk terör örgütüyle mücadele için çıkarılan Suriye ve Irak Tezkerelerinin oylamasına üç-dört milletvekili ile katıldığını, oylamaya katılan bir İP milletvekilinin ret oyu kullandığını ifade etmiştir.

"HDP İLE İP ARASINDAKİ İŞBİRLİĞİNE YÖNELİK AÇIKLAMAMIZA CEVAP VEREMEDİ"

Eryılmaz’ın İP ile HDP arasındaki işbirliğine yönelik açıklamaya cevap veremediğini söyleyen MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner, “MHP Grup Başkanvekilimiz Sayın Erkan Akçay HDP ile İP arasındaki işbirliğini somut örnekleriyle ortaya koymuştur . Manisa İP İl başkanı Hasan Eryılmaz, İP ile HDP arasındaki bu işbirliğine yönelik açıklamalara cevap verememiştir.” dedi.

“İP’Lİ HASAN ERYILMAZ PKK DESTEKÇİSİNE SAHİP ÇIKMIŞTIR”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ın pkk destekcisine sahip çıktığını söyleyen MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner, “ İP’li Hasan Eryılmaz, Grup Başkanvekilimiz Erkan Akçay’ın İP ile HDP arasındaki işbirliğine yönelik açıklamasına cevap vermek bir yana İmralı Canisi Öcalan’a özgürlük isteyen, pkk terör örgütünün propagandasını yaptığı için hapis cezası alan, pkk terör örgütüne karşı yaptığı operasyonlar nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti’nin yargılanmasını isteyen, Ergenekon kumpasını destekleyen ve Türkiye’yi sözde ermeni soykırımı ile suçlayan pkk destekçisi TTB başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya sahip çıkmıştır. Hasan Eryılmaz, HDP ile İP arasındaki görüşmeleri ve işbirliğini savunmakta, HDP ile İP arasındaki işbirliği ve görüşmelere karşı çıkan Manisa’daki İP’li yöneticileri azarlamakta ve partiden dışlamaktadır. Bu zihniyete sahip olan İP’li Hasan Eryılmaz’ın pkk terör örgütün propagandasını yapmaktan hapis cezası alan pkk destekçisi TTB başkanına sahip çıkması bizi şaşırtmamıştır.” dedi.

“KALBİNDE AZICIK DA OLSA VATAN SEVGİSİ OLAN HDP İLE İŞBİRLİĞİ YAPMAZ”

İYİ Partili Hasan Eryılmaz'ın vatanseverlik söylemlerine sert çıkan MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner “ Kalbinde azıcık da olsa vatanseverlik olan insan pkk terör örgütünün siyasi kolu HDP ile işbirliği yapmaz. Şehidimizin bacısına küfreden İP milletvekiline sahip çıkmaz. Türkiye düşmanlarıyla işbirliği yapmaz. Türkiye’nin milli menfaatlerine muhalefet etmez.” dedi.

Hasan Eryılmaz’ın B12 vitamini kullanmayla ilgili açıklamasını eleştiren MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner, “B12 vitamini kullanmaktan bahseden Küpeci Hasan Eryılmaz’a bir hatırlatmada bulunmak istiyorum: Manisalı hemşerilerimizin senin “cemaziyelevvel”ini hatırlaması için B12 vitamini kullanmasına gerek yok. Öyle bir geçmişe sahipsin ki unutulacak gibi değilsin. Ey Hasan Eryılmaz (CJH) hastalığının tedavi yöntemleri kesin olmamakla beraber kendini bir doktora göstermende fayda var.” dedi. HABER MERKEZİ

Son Güncelleme: 19.01.2022 13:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112