CHP’li vekillere kuru üzüm yanıtı

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Salihli ilçesinde çiftçileri ziyaret ettiği sırada yaptığı açıklamalara cevap verdi.

CHP’li vekillere kuru üzüm yanıtı

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Salihli ilçesinde çiftçileri ziyaret ettiği sırada yaptığı açıklamalara cevap verdi.

19 Eylül 2019 Perşembe 16:43
CHP’li vekillere kuru üzüm yanıtı

Başkan Mersinli açıklamasında: “Tarım emekçilerimizin, çiftçilerimizin emeklerinin siyasete karıştırılması hiç hoş bir durum değildir. Sayın Özel’in yaptığı açıklamalar yersiz ve asılsızdır. Devletimiz gereken yerde gerekli çalışmaları sürdürmektedir. Bundan kimsenin bir şüphesi olmasın. 19 Eylül günü yani sadece bugün, Toprak Mahsülleri Ofisimiz 400 üreticimizden, 11 milyon lira tutarında üzüm alımı yapmıştır.” dedi.

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Manisa'nın Salihli ilçesindeki üzüm üreticileriyle bir araya gelen CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel’in çekirdeksiz kuru üzümün kilo fiyatının 10 liranın altına düşmesini eleştirdiği açıklamalarına ve Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye “Sana Manisa’yı dar ederiz” ifadelerine cevap verdi. İl Başkanı Mersinli, yaptığı yazılı açıklamalarda şunları ifade etti: “Öncelikle 1 yıl boyunca gece gündüz demeden Türkiye’nin çekirdeksiz kuru üzümünün büyük bir ihtiyacını karşılayan, gece gündüz demeden üzümlerle adeta bir çocuk gibi ilgilenen Manisalı çiftçilerimize teşekkür ediyorum. Sayın Özgür Özel Salihli ilçesinde TARİŞ ve Toprak Mahsülleri Ofisini(TMO) ziyareti sonrasında yaptığı talihsiz açıklamaları büyük bir şaşkınlıkla takip ettim. Şunun bilinmesini isterim ki Tarım ve Orman Bakanlığımız çiftçilerimizin her türlü mağduriyetinin üreticiyi koruma noktasında yanındadır. Ortada üzüm üreticimizin herhangi bir mağduriyeti yoktur.19 Eylül günü yani sadece bugün, Toprak Mahsülleri Ofisimiz 400 üreticimizden, 11 milyon lira tutarında üzüm alımı yapmıştır. Üzüm alım işleyişinde herhangi bir sorun olmadığı gibi memnuniyet oranı da oldukça yüksektir. Üzüm alımları başladığı günden bu yana üreticiden yoğun bir ilgi ve alaka vardır. Ancak gelin görün ki Sayın Özgür Özel sürekli bir mağduriyet yaşayan çiftçilerin olduğunu söylemektedir. Çiftçimizi siyasete alet eden Sayın Özel’in bu işten biran önce vazgeçmesi gerekmektedir. Özgür Özel’in, Bakanımız hakkında ölçüsüz ve çapından büyük derecede kullandığı sözleri esefle kınıyor, vatandaşlarımızın bu tür karalama kampanyalarına itibar etmemesini diliyorum. Devletimiz, hükümetimiz çiftçilerimizin her zaman yanında olmuş, bugünden sonrada olmaya devam edecektir.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
İshak öz 2019-09-20 00:23:48

Yalan söylemeyin biraz citdi olun.Tarım bakanının açıklamalarından sonra üzüm fiatları neden düştü önce onu açıklayın.Bu ğünlerde üretici borclarını ödeye bilmesi için elindeki ürünü satmak zorunda ve satıyorda. Hani fiatlar 10 TL asarı olmuyaçakdı neden şuan 9-9,5 TL den alınıyor.Bunun anlamıda üretiçiyi birilerine kullandırmakdır üretiçiyle alay etmeyin bu ğünlerin ğeleçek ğünleride var elbetde.

Avatar
Mesut karakış 2019-09-20 08:44:19

Sen manisa da mı yaşıyosun senin piyasadan haberin yok herhalde zaten tarımdan haberiniz yok

banner112