“Bu millet hainlere pabuç bırakmadı”

AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık 15 Temmuz hain darbe girişimin yol dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Bu millet hainlere pabuç bırakmadı”

AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık 15 Temmuz hain darbe girişimin yol dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

14 Temmuz 2019 Pazar 18:23
“Bu millet hainlere pabuç bırakmadı”

Milletvekili Kıvırcık, mesajında 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye’nin birlik ve beraberliğini hedef alan hain darbe girişiminin yıl dönümün geldiğini hatırlatarak, 15 Temmuz’da Türk milletinin vatanına, bayrağına sahip çıkmasının haklı gururunu yaşadığını ifade etti. Milletvekili Kıvırcık, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Tarih yazan büyük milletlerin büyük davaları ve insanüstü mücadeleleri vardır. Bu uğrunda ağır bedeller ödense de, bu mücadeleler bütün dünyanın gıpta ile baktığı, tepeden tırnağa erdemle, cesaretle ve fedakârlıkla bezenmiş halk destanlarıdır. Tıpkı 15 Temmuz destanı gibi. 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasiye pranga vurulmak istenmiş, millet iradesi Türk ve Türkiye düşmanları tarafından hain bir saldırıya uğramıştır. Aziz milletimizin sesini kısmak, mazlumların bu umut ışığını söndürmek için var güçleriyle uğraşan asker kıyafetine bürünmüş hainler, Türkiye’nin diz çökmesi ve millî varlığın tümden yıkılması maksadıyla Türk milletini tam kalbinden hançerlenmiştir. Devletin topunu, tankını, silahını kendi halkına çeviren bu gözü dönmüş piyonlar, şehit olsun diye evlat yetiştiren bir milletin damarlarındaki asil kanı hesaba katmadılar. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla devletine, bayrağına sahip çıkan halkımız,  şehitlik mertebesine erişiriz düşüncesi ile meydanlara akın etti. Böylesi Aziz bir milletin ferdi olmaktan büyük gurur duyuyorum. Söz konusu Vatan, Bayrak olduğunda gözünü bile kırpmadan ateşe atlayacak bir ecdadın evlatlarıyız elhamdülillah. 15 Temmuz gecesi; milyonlarca vatandaşımızın tek yumruk olup hainlere karşı durduğu kurtuluş gecesidir ve halkımız bu kurtuluş günü kanlarıyla tarih yazmıştır. Bu necip millet vatan sevgisini ve vatanı korumanın en büyük değerlerimizden birisi olduğu gerçeğini yine yeniden tüm dünyaya ilan etmiştir. Aziz milletimizin her bir ferdi, 15 Temmuz'un simge ismi Ömer Halis Demir başta olmak üzere, 251 demokrasi şehidimizi, 2 bin 731 gazimizi daima minnetle ve rahmetle anacaktır. Ülkemizin geleceğini inşa ederken yaşadıklarımızdan aldığımız dersler bize ışık olacak. 15 Temmuz darbe gecesinin 3. yıl dönümünde, Milli İradeyi korurken şehit düşen vatandaşlarımıza ve güvenlik görevlilerimize Allah'tan rahmet dilerken, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112