Balaban CHP'li belediyeleri değerlendirdi

31 Mart 2019 tarihinden sonra belediyelerde tarih yazmaya başlayan CHP’li belediyelerin 2 yılını CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban değerlendirmede bulundu.

Balaban CHP'li belediyeleri değerlendirdi

31 Mart 2019 tarihinden sonra belediyelerde tarih yazmaya başlayan CHP’li belediyelerin 2 yılını CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban değerlendirmede bulundu.

31 Mart 2021 Çarşamba 15:36
Balaban CHP'li belediyeleri değerlendirdi

2 yıl önce yerel seçimlerde Türkiye’nin yüzde 50’sinden fazlasını yönetme yetkisini kazandıklarını ifade eden CHP’li Balaban, 2 yıl içerisinde Türkiye’de yerel yönetimlerde çok şeylerin değiştiği dile getirdi.

CHP’li Balaban yaptığı açıklamada, “2 yıl önce bugün Türkiye’de büyük bir başarı göstererek ülkenin yüzde 50’sinden fazlasının yaşadığı şehirleri yönetme yetkisini kazandık. Bu 2 yılda çok şeyler yaşandı, dünyada ve ülkemizde birçok şey değişti. Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler ise sadece ülkemizde değil dünyada göze çarpan yenilikler üretmeye, halkçı belediyeciliğin sosyal demokrasi anlayışının en güzel örneklerini sergilemeye devam etmektedirler.” ifadelerini kullandı.

“SOSYAL DEMOKRASİNİN EN GÜZEL ÖRNEĞİNİ SERGİLİYORUZ”

CHP Manisa İl Başkanı Balaban, Türkiye’de 2 yıl içerisinde tarih yazdığını ve yazmaya devam ettiğinin altını çizerek şunları ifade etti;

“Sadece çalışkanlıkları ile değil şeffaf belediyecilik anlayışları ile de tüm belediyelere örnek olması gereken 11 Büyükşehir Belediyemiz deyim yerindeyse tarih yazmaktadırlar. İstanbul’da, Ankara’da yapılan yolsuzlukların ise bir bir gün yüzüne çıkmasıyla rant için değil halk için belediyeciliğin önemi de bir kez daha anlaşılmaktadır. Belediyelerimiz sadece proje üretmekle kalmayıp bir yandan hizmet edip bir yandan belediyelerin milyarlarca lira olan borçlarını ödemektedirler. Buradan öncelikle 11 Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere tüm belediye başkanlarımıza bir şehri yönetmenin, sosyal demokrasi anlayışının en güzel örneklerini yansıttıkları için teşekkür ederiz.”

CHP’Lİ 4 BELEDİYE BAŞKANINA ‘MAHŞERİN DÖRT ATLISI’ BENZETMESİ

CHP’li Balaban, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Manisa’da önemli bir başarını altına imza attıklarını ve il genelinde 4 belediye kazandıklarının altını çizerek, 2 yıl içerisinde partili 4 ilçe belediyenin bulunduğu bölgesinin çehresini değiştirdiğini dile getirdi.

CHP’li Balaban yaptığı acıkmada şu ifadelere yer verdi; “Manisa’da Millet ittifakı ortaklarımız ile birlikte çalışarak kazandığımız 4 ilçe belediyemiz ise göreve geldikleri andan itibaren hız kesmeden yenilikçi çalışmalar yapmaya devam etmektedirler. Ben 4 İlçe Belediye Başkanımıza ‘Mahşerin 4 Atlısı’ diyorum.

“İYİ PARTİLİ MECLİS ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ”

CHP’li belediyelerin iktidar olduğu yerel yönetimlerde Millet İttifakı ortağı İyi Parti’nin payının büyük olduğunu altını çizen CHP’li Balaban açıklamasında, özellikle rant için üretilen projeler karşısında İYİ Parti’li meclis üyelerinin her zaman CHP gibi dimdik durduğunu ifade etti.

Son Güncelleme: 31.03.2021 15:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112