banner72

Arınç’a külliyede görev

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendisine verilen görevi Manisa'da duyurdu

Arınç’a külliyede görev

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendisine verilen görevi Manisa'da duyurdu

26 Mayıs 2019 Pazar 23:43
Arınç’a külliyede görev

Burhan AKDEMİR

Deneyimli siyasetçi, TBMM eski başkanı Bülent Arınç ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yolları resmi olarak bir kez daha kesişti. Uzun yıllar Manisa’dan milletvekilliği görevinde bulunan, TBMM başkanlığı, başbakan yardımcılığı, hükümet sözcülüğü gibi önemli görevlerde bulunan Arınç, 2009 yılında Bursa’dan milletvekili olduktan sonra görev süresinin dolmasıyla birlikte siyaset bıraktığını açıklamıştı.

SÖYLEMLERİ HEP GÜNDEMDEYDİ

Siyaseti bıraktıktan sonraki çıkışlarıyla da gündemden düşmeyen, açıklamalarının çoğunun arkasından ‘AK Parti’yle, Cumhurbaşkanıyla ters düştü’ yorumları yapılan Arınç, hafta sonunda Manisa’daydı. Cumartesiyi pazara bağlayan gece AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığının sahuruna katılan Arınç, Pazar günü öğlen de ebediyete intikal eden yakınları için Mevlid-i Şerif okuttu.

İFTARA YOĞUN KATILIM

Arınç, Pazar akşamı da Manisa Öğretmenevi’nde yakın dostlarıyla birlikte iftar yaptı. İftar yemeğine Arınç’ın eşi Münevver Arınç, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Arınç’ın kardeşi Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç, AK Parti teşkilatları ve çok sayıda davetli katıldı. İftar duasının ardından oruçların açılmasıyla birlikte yemeğe katılanlara teşekkür eden Arınç, dostlarıyla buluşmaktan mutlu olduğunu söyledi. 

DOSTLARIYLA 71’İNCİ DOĞUM GÜNÜ PASTASINI KESTİ

İftar yemeğinin hemen ardından Arınç’ı bekleyen bir sürpriz vardı. Arınç’a sürpriz yapan dostları Arınç’ın 71’inci yaşını pasta ile kutladı. Pastayı eşi Münevver Arınç ile birlikte kesen Bülent Arınç, pasta keserken dahi siyasi gönderme yapmayı ihmal etmedi. Arınç, “Saadet dolu bir ömrümüz olsun. Bu arada bu Saadet Partisi’ne de bir mesaj olsun. İstanbul seçimlerinde bizlerin yanında olsunlar” dedi.

MANİSA’YI ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ

İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Arınç, Manisa’nın kendisi için önemli olduğunu belirterek, eski dostları ile her sene buluştuğunu hatırlattı. Manisa’nın bir cazibe merkezi olduğunu vurgulayan Arınç, şöyle devam etti: “Manisa için gayret eden insanlar bizim için iyi bir Manisalıdır. Manisa’nın kıymetini bilmeliyiz. Kentin daha güzel, huzurlu olması için çalışmalıyız. Bizim Manisa’ya borcumuz var, alacağımız yok. Manisa için şahsım olarak ne yapabiliriz diye düşünmek mecburiyetindeyiz. Sanayiyi, tarımı, eğitimi düşüneceğiz. Manisa’yı birinci yapmak için çalışacağız.”

‘YENİ BİR GÖREVİM VAR’ DEDİ... SONRASINDA ÖYLE SÖZLER SARF ETTİ Kİ...

Arınç, konuşmasının son bölümünde kendisiyle ilgili önemli gelişmeleri paylaştı. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla kurulan "Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu" üyeliğine getirildiğini açıklayan Arınç, şöyle devam etti:

“Manisalıları Cumhurbaşkanlığı’na da bekliyorum. Cumhurbaşkanımız Yüksek İstişare Kurulu’nu kuracağını, bizi de orada görmek istediğini ifade etti. Kararname yayınlandı, şimdi yerlerimiz hazırlanıyor. Biz yıllardan beri bu ülkede siyaset yolunu tercih ettik. Hakkımızda kötü bir şöhret bugüne kadar olmadı. Bir ara bir şeyler yamamaya çalışanlar oldu ama hepsi rezil oldu. Çok şükür biz dimdik ayakta kaldık. Bu süreç içinde bize sahip çıkanlara teşekkür borcumuz var. Bizi çok sevmekle birlikte uzaktan bakmaya çalışan dostlarımıza da sitemimiz var. Zamanı geldiğinde de onlarla da helalleşiriz. Biz kimseye hakkımızı haram etmedik. Ama insanlar doğru bildiklerini söylemeli, iyi bildiklerini yapmalı. Onun bunun peşinden çanta taşımamalı, taklacı olmamalı. Adam olacaksın, adam gibi olacaksın. Güneş çıktı, bütün kirler dağıldı” diye konuştu.

“SADAKATİN ÖDÜLÜ... YALAKALIĞIN SONUCU DEĞİL”

Kendisini eleştirenlere yönelik konuşan Arınç, “Onlara göre biz yok olmuştuk, bitmiştik. Şimdi Cumhurbaşkanımızın yanında Yüksek İstişare Kurulu’nun Başkanı kendisi olacak, biz de yanında olacağız. Böyle bir şeyi Rabbim sadakatin sonucunda veriyor, yalakalığın sonucunda değil” dedi.

Son Güncelleme: 27.05.2019 16:19
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hakkı 2019-05-27 00:29:39

Kendine ahmak diyebilirsin diyen bir zaatla “neyin istişaresi yapılır?, anlayan beri gelsin”

Avatar
Osman mert sadakat 2019-05-27 04:31:32

Sadakat yalakalik değilmi, reisin bir sürü yanlışi var hadi elestirde görelim.

Avatar
Hamdi 2019-05-27 11:26:59

Yiyinefendiler yiyin.

Avatar
hb38 2019-05-27 03:17:18

Gaibim ne kadar da sevindirik olmuş.
ah canım öpeyim seni

Avatar
Muhsin 2019-05-27 15:05:30

Reis baktı olmuyor yanına aldı

Avatar
Kandevalı muro... 2019-05-27 18:49:24

Kıskananlar var sayın arınç sen zaten ak partilisin çeşitli görevlerde makamlardan gelmesin şimdi nasıl yalaka deniliyor desinler chp kafalılar çekemeyenlerdir takma boşver...çekemeyenler anten taksın.

Avatar
A,cinar 2019-06-13 17:13:24

Birbirlerini Bırakıyorlar, Çünkü Hepsi Aynı Yolun Yolcusu,yiye Yiye Bitiremediniz Ülkeyi Yiyin Yiyin.Bir
Gün Kursaginizda Kalır İnşAllah

banner35