AK Parti’de şok istifa!

AK Parti Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Hamza Durmuş, partisinden istifa ettiğini duyurdu

AK Parti’de şok istifa!

AK Parti Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Hamza Durmuş, partisinden istifa ettiğini duyurdu

09 Nisan 2021 Cuma 10:05
AK Parti’de şok istifa!

İstifasıyla ilgili sosyal medyadan açıklama yapan Durmuş şöyle dedi:

Uzun yılladır Ak Parti Gençlik Kollarında bulundum ve hizmet ettim. Bununla beraber Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte Yunusemre ve Şehzadeler olmak üzere merkez iki ilçenin Yunusemre ilçesinde kurulduğunda ilçe yönetim kurulunun farklı birimlerimde görev aldım. Bunun ardından Yunusemre Meclis üyeliğinde görev aldım.

“RAHATSIZLIĞIM HAD SAFHAYA ULAŞTI”

Son iki yıl belediye Meclis üyeliği yaptığım dönemde seçimlerin ardından 2019 krizi ve ardından 2020 Covid salgınının başlamasıyla birlikte belediyemizde son iki yıldır alınan kararlarda bölgemde bulunan taşınmazların hunharca satılması, gereksiz olan spor kulübünün çılgınca harcamaları, imar ve inşaat alanındaki doğrudan teminler ve usulsüz ihaleleri içinde bulunduğum siyasi partimin görmesine ve rahatsızlıkların genel merkezin bilmesine rağmen “kol kırılır yen içinde kalır” baskısından dolayı rahatsızlığım hat safhaya ulaştı.

“BAŞKANIN VE İDARECİ KISMININ TEŞKİLATLA SAVAŞ İÇİNDE OLMASI...”

Belediye Meclis üyesi olarak vermiş olduğum önergelerin ve itirazlarımın grubumda kabul görmemesi, başkanın ve idareci kısmının teşkilatla savaş içinde olması, vekillerin bu savaşa göz yumması, tabanın parti içindeki olaylardan rahatsız olması, bunun üzerimde büyük vebali olduğunun bilincindeyim.

Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’ın bu kadar mücadele etmesine rağmen Yunusemre belediyesinin rantları doğrultusunda başkanın ve avarelerinin ihya olma isteği ve bu kadar usulsüzlüğü göz ardı edemeyeceğim.

“BELEDİYE BAŞKANI VE ÖZEL KALEMİ DEFALARCA İKAZ ETTİM”

Gelecek nesillerin vebalinin ağırlığı altında kalmaktan sakındığım için ve bunu yüzlerce kez sorumlu olduğum teşkilatım ve bu usulsüzlüğü yapan belediye başkanı ve özel kalemi defalarca ikaz ettim, maalesef ilçemiz bir adam üzerinden gelecek nesillerin emanetini heba etmemeli.

“RANT KAVGALARI BİTMEYECEK”

Anladığım kadarıyla teşkilat ve belediye arasındaki rant kavgasının bitmeyeceği bana ve bölgeme zarar vereceği kanaatindeyim. 08/04/2021 tarihinden itibaren mensubu olduğum siyasi partim Ak parti üyeliğinden istifa ediyorum. Bugünden itibaren belediye Meclis üyeliğimi bağımsız olarak devam ediyorum. Saygı ve sevgilerimi sunar kamuoyuna duyurulur.

Son Güncelleme: 09.04.2021 14:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hasan 2021-04-09 14:37:05

Hayır lı olsun kardeşim herzaman dogru nun yanında ol seni tebrik ederim

Avatar
Ahmet Bülent 2021-04-09 20:14:16

Hukuk adalet bu açıklama sonucunda gereğini yapacaktır suç duyurusu net olarak

banner112