MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Selendi ilçe merkezinin evsel nitelikli atıksularının arıtılması için inşa edilen ve çalışmaların sona yaklaştığı atıksu arıtma tesisinde incelemelerde bulundu.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, atıksu arıtma tesisleriyle Manisa’nın geleceğini koruyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde Selendi’ye kazandırılacak olan atıksu arıtma tesisi inşaatını MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer de ziyaret etti. Aydınyer’e, Selendi Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Akkoç, Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Hilmi Serkan Emir, MASKİ İlçe Şefi Uğur Akıncı, teknik personel ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti. Aydınyer, Selendi programında ilk olarak altyapı çalışmaları tamamlanıp Büyükşehir Belediyesi tarafından üstyapı işleri tamamlanan caddelerde incelemelerde bulundu.

Yunuskent 5. etabın hak sahipleri belirleniyor Yunuskent 5. etabın hak sahipleri belirleniyor

SELENDİ’NİN ÇEVRECİ YATIRIMIYLA MANİSA’NIN GELECEĞİ KORUNUYOR

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, ilçe merkezindeki incelemesinin ardından beraberindeki heyet ile birlikte Selendi’nin evsel nitelikli atıksularının arıtılması için inşa edilen ve betonarme imalatların tamamlandığı atıksu arıtma tesisini de ziyaret etti. Aydınyer, tesiste yaptığı incelemelerin sonrasında açıklamalarda bulundu. Aydınyer, “Atıksu arıtma tesisi olmayan ilçe merkezi kalmaması için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün öncülüğünde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Selendi Atıksu Arıtma Tesisimizde de betonarme imalatları tamamladık, mekanik ve elektrik imalatlarımız ise devam ediyor. 10 bin eşdeğer nüfusa hizmet verecek olan ileri biyolojik atıksu arıtma tesisimizde günde 840 metreküp atıksu arıtımı yapacağız. Büyükşehir Belediyemiz Fen İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde tesisimize gelen yolda beton yol çalışması gerçekleştiriliyor” dedi. HABER MERKEZİ