Sancaktepe’de ormanlık alanda mantar toplayan ailenin elleri ve ayakları bağlı halde bir erkek cesedi bulması üzerine yapılan çalışmalarda, cesedi bulunan Semih S.’yi öldüren kişinin, şarkıcılık ve modellik yapan eski sevgilisi Seçil Ç. olduğu öğrenildi. Sosyal medya üzerinden S.’ye tehdit içerikli mesajlar atan kadının maktulü kırık demir bacağı ile vurarak öldürdüğü, babasıyla beraber araca koydukları cesedi ormanlık alana bıraktıkları öğrenildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, geçtiğimiz günlerde Sancaktepe'deki ormanlık alanda mantar toplamaya çıkan bir ailenin elleri ve ayakları bağlanmış kimliği belirsiz bir erkek cesedi buldukları ihbarı üzerine harekete geçti. Ormanlık alanda bulunan cesedin Semih S.'ye ait olduğu öğrenildi. S. hakkında ailesi tarafından kayıp başvurusu yapıldığı belirlendi.

Ekipler, hayatını kaybeden şahsın sosyal medya hesaplarını incelendi. Olayda şüphesi olduğu değerlendirilen şahıslara yönelik olarak 4 ayrı adreste eş zamanlı arama yapan Jandarma ekipleri, Semih S.'nin eski kız arkadaşı olan şarkıcı ve model Seçil Ç.'nin çelişkili ifadelerinden şüphelendi. Ç.'nin sosyal medya hesaplarından maktulü tehdit ettiği üzerine bulgular elde eden ve kaldığı evde uyuşturucu bulan ekipler Seçil Ç. ile babası Ç.Ç.'yi gözaltına aldı.

CİNAYETİN AYRINTILARINA ULAŞILDI

Manisa’da uyuşturucuya geçit yok: 8 tutuklama Manisa’da uyuşturucuya geçit yok: 8 tutuklama

Sosyal medya hesabı üzerinden Semih S.'ye tehdit içerikli mesajlar atan şarkıcı ve model Seçil Ç., ifadesinde cinayeti işlediğini ve babası Ç.Ç.'nin de kendisine yardım ettiğini itiraf etti. Edinilen bilgiye göre, Semih S. ayrılmalarına rağmen Seçil Ç.'nin peşini bırakmadı. Kadının kapısına dayanan ve barışmak isteyen Semih S.'yi Seçil Ç. reddetti. S., Ç.'nin Şişli'deki evine konuşmak için tekrar geldi. İkili arasında evde çıkan tartışmada Seçil Ç., sandalyenin kırık demir bacağı ile Semih S.'ye vurmaya başladı. Semih S. orada hayatını kaybederken, Seçil Ç. babası Ç.Ç.'yi arayarak yardım istedi. Baba ile kız, cesedi elleri ve ayakları bağlanmış halde aracın arkasına koyduğu ve Sancaktepe'de ormanlık alana bıraktığı öğrenildi. İHA