Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda'nın ardından Salihli’nin il olması ile ilgili çıkan haberlerle ilgili konuşan İYİ Parti Salihli İlçe Başkanı Ulvi Murat Tunca, ‘’Birçok ilden büyük olan Salihli'mizin il olmasını destekliyoruz’’ diyerek açıklamalarda bulundu.

Salihli’nin il olmasında hiçbir engel olmadığını vurgulayan İYİ Parti Salihli İlçe Başkanı Ulvi Murat Tunca ’’Salihli her açıdan il olmayı hak ediyor. İYİ Parti Salihli olarak il sayısının artırılması durumunda Salihli’mizin il olmasını destekliyoruz.’’ dedi.

Altılı masadan iddialı açıklama Altılı masadan iddialı açıklama

“SALİHLİ’MİZİN İL OLMASINI İSTİYORUZ VE DESTEKLİYORUZ’’

Salihli’nin nüfus olarak birçok ilden büyük olduğunu ifade eden İYİ Parti Salihli İlçe Başkanı Ulvi Murat Tunca,’’Salihli’miz nüfusu ile Türkiye’de var olan birçok ilden daha büyük. Bulunduğu coğrafi konum nedeniyle geçiş noktası durumunda olan  Salihli’miz ekonomik, eğitim ve kültürel olarak gelişime açık bir şehrimiz bu güzel şehrimizin daha da  gelişmesini istiyoruz. Doğru yönetim anlayışı ve doğru projeler ile Salihli’mizin var olduğu durumdan çok daha ileriye gideceğinden eminiz. Son günlerde Türkiye’de il sayısının 100’e çıkarılması ile ilgili konuşmalar duyuyoruz. İYİ Parti ailesi olarak il sayısının artırılması durumunda Salihli’mizin il olmasını istiyoruz ve destekliyoruz. Salihli il olmayı hak ediyor.’’ dedi.