Sağlıkçılar mesaiye geç başladı

Sağlık çalışanları sadece pratisyen ve uzman hekimlere yapılan maaş artışına tepkilerini alkışlarla gösterdi

Sağlıkçılar mesaiye geç başladı

Sağlık çalışanları sadece pratisyen ve uzman hekimlere yapılan maaş artışına tepkilerini alkışlarla gösterdi

03 Aralık 2021 Cuma 11:03
Sağlıkçılar mesaiye geç başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan zammın, sadece uzman ve pratisyen hekimleri kapsamasını eleştiren Türk Sağlık Sen Manisa Şubesinin üyeleri bugün mesaiye bir saat geç başlayarak alkışlarla durumu protesto etti. Türk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Aydın Akagündüz sağlığın bir ekip işi olduğunu belirterek maaş artışının tüm sağlık çalışanlarını kapsaması gerektiğini söyledi. 

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından önerilen ve TBMM'de pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman doktorlara 5 bin TL maaş artışının kabul edilmesinin ardından sağlık camiası sağlığın bir ekip işi olduğunu belirterek eylemlere başladı. 6 Aralık Pazartesi günü iş bırakma eylemi yapacak olan Türk Sağlık Sen üyeleri bugün de 08.00'de başlayan mesaiye bir saat geç giderek durumu protesto etti.

  "MÜJDELİ HABERİ BEKLİYORUZ"

  Merkezefendi Devlet Hastanesi önünde toplanan sağlık çalışanları adına kısa bir açıklama yapan Türk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Aydın Akagündüz, "Sağlık Bakanımız 2 gün önce almış olduğu bir kararla bizleri ötekileştirdi. Sağlık bir ekip işidir. Bir kısmın ücretlerinde artış yapıp diğer kesimin ücretlerini görmezden gelmeyi kabul etmiyoruz. 2 gündür yaptığımız eylemler sonucu bugün TBMM olağanüstü toplanarak eylemlerimizin ses getirdiğini gördük. Bugün büyük bir ihtimalle müjdeli bir haber verecekler. Tüm sağlık çalışanlarımızı kapsayacak şekilde bir düzenleme yapılacağı bildirildi. Bugüne kadar Sağlık Bakanımız bizleri alkışlıyordu biz de kendisini alkışlıyoruz" dedi. Uzun süre alkışlı tempo tutan sağlık çalışanları hastaneye de yine alkışlarla girdi. Hastane içinde de alkışlara devam eden sağlık çalışanları saat 09.00'da mesailerinin başına döndü. 

Son Güncelleme: 03.12.2021 11:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Kizil yildiz 2021-12-03 14:43:25

Hep sikayet ederler hic memnun olmazlar dert onlarda 5 6 saat calisirlar cay kahve dedikodu boyle gecer peki asgari ucretli ne yapsin 12 13 saat calisan ve daha dusuk ucret alanlar.

banner112