Saruhanlı Saadet Partisi İlçe Başkanı Sezai Zeytinli Manisa’da fabrikada asgari ücretle binlerce kişinin çalıştığını ve enflasyon karşısında asgari ücretin yetersiz olduğu gerekçesiyle fabirkalarda zam yapılması gerektiğini söyledi.

Saruhanlı Saadet Partisi İlçe Başkanı Sezai Zeytinli Manisa Saadet Partisi İl Teşkilatında açıklamada bulundu. Başkan Zeytinli’ye Manisa Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Kadın Kolları Sorumlusu Fatma Özdemir, Manisa Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Planlama ve Sosyal İşler Sorumlusu Ayşegül Akın, Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Ayhan Yangın eşlik etti.

Saadet Partisi, Manisa ve ülke gündemini masaya aldı Saadet Partisi, Manisa ve ülke gündemini masaya aldı

Başkan Sezai Zeytinli “Manisa’da belediyeler de çalışan işçilerin maaşlarına iyileştirme yapıldı. Manisa’mız bir sanayi bölgesidir. Şuan asgari ücrete çalışan fabrikada binlerce arkadaşlarımız var. Asgari ücret enflasyon karşında eridi ve arkadaşlarımız geçinemiyor. Manisa’da bir ev kirası 3 bin ila 3 bin 500 TL arasında. Bugün asgari ücret 5 bin 500 TL’dir. Manisa’da 3 bin TL ev kirası veren bir vatandaşın geçinmesi çok zor. İktidar partisinin bu durumu görmesi asgari ücrete tekrar iyileştirme yapılmasını istiyoruz. Saadet Partisi Saruhanlı İlçe Teşkilatı olarak işçi kardeşlerimizi ziyaret ettik. İşçi kardeşlerimizin tek sıkıntısı asgari ücretin yetersiz olması. İnşallah bir an önce iyileştirme yapılır” dedi. HABER MERKEZİ