Kansere karşı verdiği umut dolu mücadelesiyle bilinen Neslican Tay, aramızdan ayrılışının üçüncü yıldönümünde unutulmadı.

Kansere karşı verdiği mücadeleyle milyonların sevgisini kazanan Neslican Tay, aramızdan ayrılışının üçüncü yıldönümünde de unutulmadı. Sosyal medyada Neslican Tay'ın ölüm yıldönümü için mesajlar paylaşılıyor.

Hayat hikayesiyle Türkiye'yi derinden etkileyen Neslican, bir süre yoğun bakımda tedavi görmüş ve bu amansız hastalığa 4. kez yakalanmıştı. Ölümüyle herkesi derin bir üzüntüye boğan Neslican Tay'ı Türkiye, kanserle mücadele sürecinde yayınladığı hayat dolu videolarla tanıdı.

Salihli’nin çöp sorunu çözüldü Salihli’nin çöp sorunu çözüldü

Verdiği mücadele ve azmiyle tüm Türkiye'yi derinden etkileyen Neslican, 20 yaşında hastalığı nedeniyle bacağını kaybetmesinin ardından, kendisine 'demir kadın' lakabını takmıştı.

Verdiği bir röportajda da "bacağım yok ama yaşam sevincim var" demişti. Neslican Tay, üç yıl önce bugün aramızdan ayrıldı.

Neslican Tay, yoğun bakıma alınmadan önce paylaştığı son mesajında şu ifadelere yer vermişti: "Bu yaşadığım kaçıncı nüks ya da metastaz sayamıyorum. Ciğerlerim zaten berbat durumdalar. Benim tümörün en iyi kemoterapi ile durdurulabiliyormuş . O yüzden kemoterapi almaya başlayacağım. Bunu kabul etmem çok zor oldu. Çünkü gerçekten iyileşeceğime çok inanıyorum. İyileşmeyeceğime bir gün bile düşünmüyorum ama iyileşirken bu kadar acılı olması beni çok yıpratıyor. Saçlarımı kaybetmek, yaşam kalitemin düşmesi, özgürlüğüm vesaire kemoterapinin getirdiği bir sürü acı şey var maalesef.

Bunları yaşamak gerçekten istemiyorum ama onunla savaşmak için, bu hayatta kalmak için bunu yapmam gerekiyorsa kemoterapiye alacağım ve o şekilde devam edeceğim. Konuştuğumda bile sesim gidiyor zaten. Bir ciğerim resmen çalışmıyor tümörler yüzünden. 'Bu kadar ileriye gidemezsin. 2 adım attığımda nefesimi kesemezsin. Sen nesin, kimsin de benim vücudumu, benim hayatım bu kadar etkiliyorsun. Madem beni bu kadar etkiliyorsun alıyoruz kemoterapiyi ve paşa paşa seni öldürüyoruz' dedim. Çünkü bunu yapmak zorundayım, savaşmak zorundayım, onu yenmek zorundayım. Çünkü gerçekten bu hayatta kalmak istiyorum. Çok acılı olacak yine bir sürü şey yaşayacağım hiç umurumda değil ben hayatta kalmayı, yaşamayı çok fazla istiyorum. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağım. Ben ağlarken çok çirkin oluyorum benim gözyaşım akmamalı."