MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban’ın Büyükşehir Belediyesi ve kendisi hakkındaki eleştirilerine sert yanıt verdi. Öner, Balaban'ın bünyesinde çalıştırdığı öğretmenlere asgari ücretin altında maaş verip vermediğini sordu.

İYİ Parti Salihli’de seçimini yaptı İYİ Parti Salihli’de seçimini yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi arasındaki tartışmalar Manisa özelinde gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Son olarak CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban’ın açıklamalarına cevap veren MHP İl Başkanı Murat Öner, “Sevgili Balaban, kendine sosyal demokrat diyorsun ya... Bünyende çalıştırdığın öğretmen kardeşlerimize asgari ücretin altında ücreti reva gördüğün doğru mu?” diye sordu.

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban geçtiğimiz günlerde yaptığı bir basın toplantısında Büyükşehir Belediyesi ve MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner hakkında eleştirilerde bulunmuştu.  CHP’li Balaban, “MHP İl başkanı Murat Öner’e bir çift sözümüz var. Lütfen sadece HDP üzerinden siyaset yapmasın. Bu konuyla halkın karşısına çıkmasın. Bu ülkede yağmalanan topraklar, bozuk düzen, işsizlik, yatağa aç giren çocuklar var. Bunlarla ilgile de başkandan bir iki cümle duyalım. Tutturmuş bir HDP siyaseti, vatan millet Sakarya edebiyatı. Bunlar insanların karınlarını doyurmuyor ve geleceğe umutla bakmasını sağlamıyor. MHP’li Öner ve partisi bu bozuk düzeni savunuyorlar. Bizde tam tersi bu bozuk düzene karşıyız ve son vereceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Murat Öner ise, CHP’li Balaban’ın açıklamalarına karşı sert yanıtlar verdi. MHP’li Öner, “Aldıkları cevaplar, yedikleri ayarlar yetmemiş olsa gerek, 6’lı masanın HDP dostu CHP, yine hezeyan dolu açıklamalarını sürdürüyor. Son zamanlarda yalan ve iftiraya o kadar alıştılar ki, büyük olasılıkla hezeyanın kelime anlamını da bilmiyorlardır. O yüzden kelimenin anlamının saçmalamak olduğunu da söylemek gerekiyor. 3 dönemdir kutlu 3 hilal sancağımızı Manisa burçlarında gururla dalgalandırıyor olmamızı bir türlü hazmedemeyen CHP zihniyeti, yalanlarla iftiralarla üç maymunu oynamakla siyaset yaptığını zannediyor. Partimizi, Cumhur İttifakı’nı ve MHP’li Büyükşehir Belediyemizi çekmeye çalıştıkları çamur siyasetine ortak olmayacağımızı o seviyeye inmeyeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.  

“NEW YORK SOKAKLARINDA ACAYİP ACAYİP...”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Amerika gezisine değinen Öner, “Sizler ancak genel başkanınız gibi, New York sokaklarında sosyal medyada acayip acayip videolar çeken tuhaf ergenler gibisiniz. Sizi hiç kimse dikkate almayacak, bunu iyi bilin. Öğrenmeniz gereken çok şey var. Partimize, Cumhur İttifakı’na, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ailesine iftira atmak yerine, önce meclis üyelerinize neye el kaldırıp kaldırmayacaklarını öğretin.” dedi.

MHP’Lİ ÖNER’DEN ‘ÖĞRETMEN’ İDDİASI

CHP’li Balaban’ın çalıştırdığı öğretmenlere asgari ücretin altında ücret verdiği iddiasını gündeme getiren MHP’li Öner, “Yunusemre İlçe Başkanınıza üslup dersi verin. Sevgili Balaban, kendine sosyal demokrat diyorsun ya... Bünyende çalıştırdığın öğretmen kardeşlerimize asgari ücretin altında ücreti reva gördüğün doğru mu? Önce buna cevap verin. Ayrıca Sayın Balaban, bir ara belediye başkanlığına adaylık için epeyce hoplayıp zıplamıştın. Adaylığına destek olmaları için çalışanlarına sana maddi destekte bulunmaları için telkinde bulundun mu? “Mitinge zorla adam topluyorlar” iftirasını bize atmadan önce bu sorularıma cevap verirsen, ne kadar doğru bir adam olduğunu anlarım.” diye konuştu.  

Son olarak CHP’nin HDP’ye döndüğünü ifade eden MHP’li Öner, açıklamasını şöyle bitirdi:

“Kıymetli Manisalılar, sizin tatlı su solcusu olduğunu iyi biliyor. Bir kez daha sizlere söylüyorum, söylemekten de çekinmeyeceğim. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası olan CHP’yi HDP haline çevirmekten utanmadınız. Diyarbakır gibi güzide Türk şehrini, sözde Kürdistan’ın başkenti olarak açık açık ifade ettiniz. Utanmanız yok onu anladık da, ülkeyi bölmeyi amaçlayan bu söylemlerden de mi ar etmediniz? Manisa’da Cumhur İttifakı olarak bizler bu şehirde yaşayan her bir vatandaşımıza hizmetkar olmaktan gurur duyuyoruz. Vatandaşlarımızın yüzünü güldürecek, geleceğe güvenle bakacak projelerle bizler muasır medeniyetler seviyesi için çalışıyoruz. Siz masa başında yaverlerinizle birlikte aday kim olacak tartışması yapmaya devam edin. MHP’li Büyükşehir Belediyemizi, onun değerli Belediye Başkanını ve ailesini kirli zihniyetinizden çıkarın. Attığınız çamurlar işe yaramıyor, bunu da unutmayın.” HABER MERKEZİ