Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 11 il için sarı kodlu uyarıda bulunurken Manisa’da hava sıcaklıkları bugün 4 ila 6 derece düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları için kuvvetli sağanak uyarısında bulundu.

Manisa’da ise hava sıcaklıklarında düşüş gözlemlense de parçalı bulutlu bir hava vatandaşları bekliyor olacak. Gün içerisinde normalin altında seyredecek olan sıcaklıklar, haftanın geri kalanında yeniden yükselişe geçecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Akdeniz'de 11 il için kuvvetli sağanak uyarısı yapıldı. Rize Valiliği, bölgede şiddetli yağış nedeniyle yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım ve heyelanlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

MASKİ'den su kesintisi açıklaması! MASKİ'den su kesintisi açıklaması!

Genel Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, sabah saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın Giresun ve Ordu çevreleri ile Samsun'un doğu, Trabzon'un batı ilçelerinde kuvvetli (30-60 kilogram/metrekare), Rize il geneli ile Trabzon'un doğu, Artvin'in kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli (60-90 kilogram/metrekare) olması bekleniyor.