Meteoroloji, Manisa için gök gürültülü sağanak uyarısında bulundu. Yağışlı geçecek 2 günün ardından ise yüksek sıcaklıklar kente giriş yapacak.

İçişleri Bakanlığı’ndan valiliklere Kurban Bayramı genelgesi İçişleri Bakanlığı’ndan valiliklere Kurban Bayramı genelgesi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi verilerine göre, yarın öğle saatlerinden sonra görülecek gök gürültülü sağanağın İç Ege'de Afyonkarahisar ve Uşak çevreleri ile İzmir ve Manisa'nın doğusu, Denizli'nin kuzeyi, Kütahya'nın güneyi ile Ankara'nın güney ve batı, Eskişehir'in güney ve doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Manisa’da özellikle Pazartesi ve Salı günü etkili olacağı düşünülen sağanak yağışların yerini Çarşamba gününden itibaren ise yüksek sıcaklara bırakacağı düşünülüyor. Çarşamba günü tahmin edilen en yüksek hava sıcaklığı 36 derece olacak.

Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ile yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. HABER MERKEZİ